Чили ще играе на финал в турнира за Купата на Конфедерациите! Играчите на Хуан Антонио Пици стигнаха до последния мач от надпреварата, след като се наложиха над Португалия при изпълнение на дузпи! В редовното време срещата завърши при равенство 0:0, а резултатът не се промени и след двете продължения по 15 минути.

При дузпите над всички бе вратарят на Манчестър Сити - Клаудио Браво, който успя да отрази всичките удари на португалските играчи от бялата точка!

Началото на мача предвещаваше много попадения, каквито бяха и предварителните очаквания, предвид атакуващия стил на игра на двата отбора, както и на изпълнителните в тях. Още в 5-та минута Варгас бе изведен зад защитата на европейския шампион, но Руи Патрисио излезе и успя да отрази удара му.

Португалия - Чили, дузпите са факт!

Двубоят започва в 21,00 часа

В ответната атака Кристиано Роналдо бе намерен на левия фланг на атаката, а звездата на Реал (Мадрид) пусна перфектен успореден пас по земя към Андре Силва, който на 3-4 метра фронтално срещу вратата не успя да преодолее Клаудио Браво!

Уви, след страхотното темпо в първите минути, двата отбора постепенно се отдръпнаха и пренесоха събитията основно в средата на терена, което доведе до липсата на голови опасности до края на първото полувреме.

Снимка 301444

Втората част продължи по сходен начин, а след 65-та минута двата отбора гледаха предимно на сгрешат в отбрана. Все пак имаше някои възможности за гол.

Кристиано Роналдо бе изведен отляво в наказателното поле, но силният му удар по диагонал бе спасен от Браво. Малко по-късно отново звездата на Реал (Мадрид) се опита с глава да намери целта, но ударът му бе неточен.

И така срещата логично влезе в продължения. При тях чилийците бяха по-активни, а и като че ли по-свежи.

Снимка 301445

Алексис Санчес бе близо до попадение, след като бе намерен на точката на дузпата при центриране от десния фланг, но ударът с глава на нападателя мина на сантиметри от лявата греда.

В последните минути на второто продължение Чили можеше да спечели!

В 118-та минута на два пъти последователно гредите спасиха португалския отбор. Артуро Видал бе намерен на дъгата на наказателното поле, футболистът на Байерн стреля в страничната греда, а топката се отби в краката на влезлия като резерва Родригес, който от няколко метра нацели горния дирек!

Снимка 301451

Така се стигна до дузпите!

При тях обаче Клаудио Браво излезе на преден план. Вратарят на Манчестър Сити бе безупречен, хващайки последователно удари на Куарешма, Моутиньо и Нани! От своя страна чилийците не сгрешиха нито веднъж - 3:0! В крайна сметка - Чили е на финал, в който ще срещне победителя от утрешния мач Германия - Мексико.