Българският национал Илия Груев започна като титуляр за Вердер (Бремен) и престоя на терена 82 минути при едва четвъртото равенство за сезона на "зелено-белите". В петъчната селекцията на Оле Вернер извъртя 2:2 при гостуването си на Борусия (М"Гладбах).

Срещата заживя свой собствен живот едва след почивката, когато паднаха и всичките четири попадения на "Борусия Парк".

"Жребчетата" поведоха в резултата, след като в 48-ата минута Маркюз Тюрам се разписа за 1:0. След двойна смяна за Вердер в 63-ата, един от появилите се - Романо Шмид спомогна с асистенция за изравнителния гол на Марвин Дукш. Четвърт час преди последния съдийски сигнал Борусия отново повярва, че може да открадне трите точки, след като се разписа Флориан Нойхауз.

До края футболистите на Вердер демонстрираха необходимата футболна непримиримост и се добраха до ремито с втори гол на Марвин Дукш.

Така двата тима остават съседи във временното класиране. Въпросните са съответно десети и единадесети с актив от по 31 точки.