Борусия (Дортмунд) постигна ценен успех над Вердер Бремен с 2:1 като гост. Жълто-черните играха цяло полувреме с човек по-малко. Мачът беше от 25-ия кръг на Бундеслигата.

В 21-вата минута гостите от Борусия (Дортмунд) се разписаха след гол на Дониел Мален, който нанесе изумителен удар със задна ножица и направи резултата 0:1.

В 38-ата минута Борусия отбеляза второ попадение, след като Джейдън Санчо с превъзходен удар от добра позиция към долния ляв ъгъл не остави шансове на Михаел Цетерер и така резултата стана 0:2.

В първата минута на добавеното време на първата част Борусия (Дортмунд) остана с човек по-малко, след като Марсел Забицер влезе грубо в краката на противников състезател и получи директен червен картон.

В 70-ата минута домакините отбелязаха гол и запазиха интригата в мача. Романо Шмид изведе Джъстин Гидеон на изгодна позиция в наказателното поле, а той с хладнокръвен изстрел към долния ляв ъгъл оформи крайното 1:2.

С победата днес Борусия си върна четвъртото място във временното класиране с 47 точки, докато Вердер е девети с 30.

Феликс Нмеча се завръща в игра за Борусия (Дортмунд)