Байерн (Мюнхен) обърна Борусия Мьонхенгладбах от 0:1 до 3:1 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

Хегемонът стартира много силно и Лерой Сане нацели гредата рано-рано, но гостите пуснаха първа кръв в 35-ата минута, когато Нико Елведи беше точен. Малко преди паузата обаче младият Александър Павлович изравни.

Мудрик е бил вариант за Байерн (Мюнхен)

Не убеждава с изявите си в Челси

Обратът стана факт в 70-ата минута, в която Хари Кейн се възползва от груба грешка на младия вратар и стана най-резултатният дебютант в историята на Байерн Мюнхен. В 86-ата минута Матайс де Лихт сложи точка на спора с гол с глава.

Така вторият в таблицата Байерн събра 50 точки и изостава с два пункта от лидера Байер (Леверкузен). След седмица е голямото дерби, което може и да реши титлата - "аспирините" приемат баварците в люта битка за върха.