Вердер (Бремен) победи с 2:1 като домакин Щутгарт и не позволи на "швабите"  отново да се изравнят с Байерн (Мюнхен) на второто място в класирането на Първа Бундеслига. Отборът воден от Себастиан Хьонес е с 63 точки и е с три зад баварците, които разгромиха Унион (Берлин) с 5:1.

Щутгарт все пак е почти сигурен участник в Шампионската лига по футбол, тъй като води със седем точки на петия Борусия (Дортмунд) само четири кръга преди края на първенството.

Вердер (Бремен) пък направи поредна крачка към оставане в Бундеслигата, след като стигна до два гола в двете полувремена. В 28-та минута Марвин Дукш даде аванс на домакините от дузпа за нарушение на Джейми Левелинг, а в началото на втората част нападателят на Бремен се разписа за втори път.

Гостите върнаха едно попадение чрез германския национал Дениз Ундав, но Вердер удържа аванса си и вече има осем точки повече от намиращия се в позиция за плейоф за оставане Майнц 05.

Щутгарт победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата