Унион Берлин не успя да победи Борусия Мьонхенгладбах като гост в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата, завършил 0:0.

В средата на първото полувреме гостите от Берлин стигнаха до прекрасна възможност, при която Кевин Фоланд стреля отдалеч, но Мориц Николас направи страхотно спасяване.

След почивката Унино продължи да натиска и в 52-ата минута Брендън Арънсон финтира футболист на Гладбах, а след това последва изстрел от границата на наказателното поле, но стражът на домакините успя да спаси.

В 63-ата минута Фоланд бе оставен сам в наказателното поле и успя да преодолее Николас, но ударът му срещна левия страничен стълб на вратата на домакините от Гладбах.

Унион продължи да играе по-добре, но в 74-ата минута направи нов пропуск, като този път удар на Андраш Шафер мина високо над напречната греда.

Унион (Берлин) - Байерн (Мюнхен) 1:5 в мач от Бундеслигата