Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 2:1 домакинството си на Хайденхайм в двубой от деветия кръг на Бундеслигата.

Аласан Плеа даде преднина домакините още в четвъртата минута на двубоя. Той се възползва от лошо изчистване на играчите на Хайденхайм и успя да прати топката във вратата.

Ерен Динкчи върна надеждите на гостите в края на първото полувреме. В 38-ата минута той се възползва от един рикошет, овладя добре и от границата на наказателното поле намери левия ъгъл за 1:1.

Автогол на Йонас Фьоренбах в 52-ата минута обаче донесе трите точки на тима на "жребчетата". Фьоренбах се опита да изчисти след корнер, но вместо това си наниза автогол.

Така Борусия събра 9 точки и върви 11-и във временното класиране, докато Хайденхайм е 13-и със 7.

Кьолн - Борусия Мьонхенгладбах 3:1 в мач от Бундеслигата