Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Вердер (Бремен) завършиха 2:2 във вълнуващ сблъсък от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Борусия събра 17 точки и излезе на деветото място във временното класиране. Вердер е 12-и с 15. Гостите първи стигнаха до гол в 7-ата минута, когато Рафаел Боре бе намерен зад защитата с дълъг пас и от движение стреля във вратата за 0:1.

В самия край на полувремето домакините изравниха. Робин Хак се пребори за топката в наказателното поле и подаде за Роко Райц, който с изстрел по земя бе точен за 1:1.

В 49-ата минута Борусия направи и пълен обрат. Хак получи в пеналта, задържа и подаде към Райц, който финтира защитник и отбеляза за 2:1. Резултатът се задържа до 76-ата минута, когато Марвин Дукш бе точен за 2:2.

"Жребчетата" завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като в добавеното време Кристоф Крамер получи червен картон.

Унион Берлин - Борусия Мьонхенгладбах 3:1 в мач от Бундеслигата

След месеци на агония: Унион отново победи!