Борусия (Мьонхенгладбах) надви като гост Волфсбург с 3:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Успехът дойде след обрат през второто полувреме, след като Волфсбург поведе в 7-ата минута с гол на Боте Баку. "Жребчетата" шокираха опонента си след голове на Ко Итакура, който се разписа в 52-ата минута, а Натан Н"Гуму донесе обрата след гол в 58-ата минута. Роко Райц оформи крайното 3:1 в 88-ата минута.

Така Гладбах се завърна към победния път след четири поредни мача без победа и се изкачи на 11-о място.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута. Тиаго Томаш центрира към Боте Баку, който беше безгрешен за 1:0.

Гладбах заигра много добре в началото на втората част и бързо успя да осъществи пълен обрат. Ко Итакура изравни в 52-рата минута, а в 58-ата минута Борусия поведе, като след добра контраатака Франк Онора подаде към Натан Н"Гуму, който се разписа с десния крак за 1:2.

Волфсбург опита да изравни и бе близо до това в 83-тата минута, но Йоаким Меле стреля със задна ножица в аут.

Едва 5 минути по-късно гостите отново отбелязаха. Този път точен бе Райц, който оформи крайното 1:3.

Хайденхайм - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1 в мач от Бундеслигата