Реал Мадрид записа своята победа номер 100 в Шампионската лига след изключителен спектакъл срещу Манчестър Сити. „Белия балет" изоставаше с 1:2 5 минути преди края, но в крайна сметка успя да измъкне успеха с 3:2. В герой за мадридчани се превърна широко обсъждания в последно време Роналдо, който вкара победното попадение.

Реал определено бе по-добрият отбор преди почивката и испанците могат да съжаляват, че не поведоха през първите 45 минути. Шанс се откри пред Роналдо още в 9-ата мин, но диагоналният удар на португалецът мина покрай гредата.

Много добра възможност се откри и пред Гонзало Игуаин в 20-ата минута. Аржентинецът бе изведен сам срещу Харт, но не успя да си поеме добре топката и би в тялото на английския страж.

Нещата за Сити станаха още по-лоши малко по-късно когато Самир НАсри се контузи и бе принудително заменен от Александър Коларов.

Най-доброто си положение гостите създадоха в 38-ата мин. Яя Туре отне и напредна с топката, но подаде малко зад връхлитащия Силва. Халфът се позамота и така и не успя да нанесе добър удар.

Игуаин отново бе близо до гола малко преди почивката, но пак пропусна. Ди Мария центрира полувисоко към него, аржентинецът се пребори с Компани и протегна крак, но не успя да насочи топката към вратата.

Двата отбора започнаха доста по-предпазливо след почивката. Англичаните сякаш малко постабилизираха играта си, докато устремът на домакините сякаш вече не бе толкова яростен.

Темпото поспадна, но това в крайна сметка бе в полза на Сити. Защитата на Реал бе приспана и англичаните поведоха в 69-ата мин. Яя Туре отне една топка в своята половина, анпредна и изведе отлично резервата Един Джеко. Останал сам срещу Касияс, босненецът нямаше проблем да откри резултата с плътен, нисък удар - 0:1.

Само 5 минути по-късно Манчестър изпусна да си реши мача, Отново в центъра на събитията бе Туре, като този път той нанесе завършващия удар, но малко покрай вратата.

Буквално в ответната си атака Реал изравни с доза късмет.  Марсело стреля отляво на наказателното поле, топката се отклони у Компани и изненада Харт - 1:1.

Сити си помислиха, че са си осигурили трите точки в 85-ата мин, като този път съдбата обърна гръб на Реал. Едно центриране на Коларов от фаул изненада „белите" защитници и Касияс, като сравнително безопасното подаване влетя във вратата на испанците под слисаните погледи на феновете им.

Мачът обаче далеч не бе приключил. Секудни по-късно младият Настасич изпусна Бензема, французинът получи пас, обърна се и със светкавичен удар матира Харт за 2:2.

Инфарктният завършек пък тепърва предстоеше. Течеше последната 90-та минута, когато „нещастният" Роналдо хвърли в екстаз феновете. Португалецът преодоля Сабалета и стреля от ъгъла на пеналта, Харт сякаш не видя добре топката, която мина под плонжа му за крайното 3:2.

В следващия си мач Реал гостува на „Амстердам Арена", където ще срещне Аякс - тим, който бе победен общо 4 пъти от Моуриньо и ко в последните две години.

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:2

0:1 Джеко (69')

1:1 Марсело (76')

1:2 Коларов (85')

2:2 Бензема (87')

3:2 Роналдо (90')

РЕАЛ МАДРИД: Касияс, Албиол, Пепе, Варан, Марсело, Кедира, Алонсо, Ди Мария, Роналдо, Есиен, Игуаин;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Майкон, Компани, Настасич, Клиши, Яя Туре, Бари, Хави Гарсия, Силва, Тевес, Насри.