Отборите на Реал (Мадрид) и Манчестър Сити изиграха страхотен първи 1/4-финал от Шампионската лига, който се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица и завърши без победител - 3:3.

Двубоят премина през много обрати и предложи футбол от най-високо ниво на феновете на играта. През първата част гостите успяха да поведат чрез Бернардо Силва (2'), но след автогол на Рубен Диаш (12') и попадение на Родриго (14') домакините се прибраха на почивка с попадение аванс.

Арсенал и Байерн (Мюнхен) оставиха развръзката за реванша след интригуващ мач в Лондон

Двубоят завърши без победител

След паузата станахме свидетели на три брилянтни гола. Фил Фоудън и Йошко Гвардиол опънаха мрежата на Лунин с далечни удари в 66-та и 71-ва минута, но крайното 3:3 оформи Феде Валверде след фантастичен гол от воле.

Реваншът между двата тима на стадион "Етихад" е след седмица.

Реал (Мадрид) - Манчестър Сити 3:3 (Развой на срещата по минути)

Футболният свят ще притаи дъх!

Не беше изминала и една минута от началото на мача, когато гостите организираха първата си опасна атака. Джак Грийлиш напредна в полето на Реал, но беше съборен от Чуамени с непозволени средства и реферът не се поколеба да му покаже първия жълт картон. Това означаваше, че защитникът на "кралете" ще пропусне реванша заради натрупани картони. "Гражданите" се възползваха от получилия се пряк свободния удар и откриха резултата. Бернардо Силва застана зад топката и изненада Лунин с удар по земя в близкия ъгъл. Украинецът успя да докосне топката със сетни сили, но не и да ѝ попречи да влети в мрежата му.

Снимка 660492

Източник: Gettyimages

В 12-та минута Едуардо Камавинга проби по десния фланг, влезе навътре към наказателно поле и стреля с левия крак, топката рикошира в крака на Рубен Диаш и стана неспасяема за Стефан Ортега - 1:1. В крайна сметката попадението беше записано като автогол на Диаш.

Снимка 660497

Домакините успяха да обърнат само 2 минути по-късно. Винисиус пусна страхотен извеждащ пас към Родриго, който тръгна от собственото си поле. Мануел Аканджи опита да догони бразилеца и да не му позволи да отправи удар, но в крайна сметка Родриго прокара кълбото покрай Ортега за 2:1.

Снимка 660496

След първоначалната вихрушка от положения и голове, последва леко затишие на стадион "Сантяго Бернабеу", което беше нарушено в 30-ата минута. Тогава Дани Карвахал се включи от дълбочина и подаде пас към Родриго в наказателното поле. Бразилецът стреля силно, но Стефан Ортега този път спаси.

В 33-ата минута отново Родриго получи добра възможност да обстрелва вратата на Сити от границата на наказателното поле, но топката профуча на около 2 метра от дясната греда.

Снимка 660503

Гостите започнаха по-активно втората част и притиснаха своя съперник в наказателното поле, но това доведе само до няколко разбърквания пред вратата на Реал и един неточен удар на Джак Грийлиш.

В 53-та минута Джуд Белингам получи топката в наказателното поле, финтира двама играчи на Сити и нанесе удар с левия крак, но покрай гредата.

Снимка 660505

Реал (Мадрид) сътвори нова опасност пред вратата на Сити в 57-ата минута. Всичко започна от перфектен пас на Феде Валверде, който намери Родриго на левия фланг. Бразилецът пусна изведе своя сънародник Винисиус сам срещу Ортега, но шутът му мина над напречната греда.

Гостите съумяха да възстановят паритета в 66-ата минута на двубоя. Многоходова комбинация на "гражданите" доведе до пас към Бернардо Силва на десния фланг. Той подаде към Джон Стоунс, който пък от своя страна продължи към Фил Фоудън. Англичанинът стреля мощно от дъгата и събра паяжината на вратата на Андрий Лунин.

Снимка 660507

Пет минути след шедьовъра на Фоудън, станахме свидетели на още един подобен във вратата на Реал. Джак Грийлиш получи топката в наказателното поле и върна назад към Йошко Гвардиол, който имаше време да се нагласи добре и с бомбен шут от около 25 метра опъна мрежата на "кралете".

Снимка 660506

Красивите голове през втората част продължиха, но 10 минути преди края такъв падна във вратата на Сити. Лука Модрич напредна с топката и подаде към Винисиус вляво. Бразилецът центрира на задна греда, където дебнеше Феде Валверде и с шут от воле едва не скъса мрежата зад Стефан Ортега.

Снимка 660509

До края на мача сякаш двата отбора се примираха с равенството и оставиха развръзката за реванша.

Реал (Мадрид) - Манчестър Сити 3:3

0:1 Бернардо Силва - 2'

1:1 Рубен Диаш - 12'(автогол)

2:1 Родриго - 14'

2:2 Фил Фоудън - 66'

2:3 Йошко Гвардиол - 71'

3:3 Федерико Валверде - 79'

Реал (Мадрид): 13. Андрий Лунин - 2. Даниел Карвахал (К), 18. Орелиен Чуамени, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди - 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос (72' - 10. Лука Модрич) - 5. Джуд Белингам - 7. Винисиус Жуниор (86' - 14. Хоселу), 11. Родриго (72' - 21. Браим Диас)

Резерви: 25. Кепа Арисабалага, 30. Фран Гонсалес, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 24. Арда Гюлер

Треньор: Карло Анчелоти

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега - 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш (К), 5. Джон Стоунс, 24. Йошко Гвардиол - 16. Родри, 8. Матео Ковачич - 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фоудън (87' - 19. Хулиан Алварес), 10. Джак Грийлиш - 9. Ерлинг Халанд

Резерви: 31. Едерсон 33. Скот Карсън, 11. Жереми Доку, 17. Кевин Де Бройне, 21. Серхио Гомес, 27. Матеус Нунеш, 52. Оскар Боб, 76. Махамаду Сусохо, 82. Рико Люис