Реал (Мадрид) отстрани Манчестър Сити от четвъртфиналите на Шампионската лига и се класира за полуфиналите на надпреварата. Първата среща между двата тима завърши с 3:3. Днес те също бяха равностойни през цялото време и завършиха 1:1 в редовното време. Гол не падна и в продълженията и така се стигна до дузпи, в които тимът на Анчелоти беше по-хладнокръвен и спечели с 4:3.

Реал (Мадрид) поведе в резултата с 1:0 в 12-ата минута. "Кралете" организираха бърза атака и топката попадна в Родриго, който не пропусна да се разпише в опразнената врата.

Манчестър Сити бе на косъм да изравни резултата в 19-ата минута, когато Ерлинг Холанд стреля с глава в наказателното поле на Реал (Мадрид), но топката се спря в напречната греда. След това Бернардо Силва пробва късмета си, но топката излезе в аут.

"Гражданите" пропуснаха да отбележат в 36-ата минута. Грийлиш навлезе в наказателното поле на Реал (Мадрид) и отправи изстрел, а топката рикошира в крака на Антонио Рюдигер, и тя премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Лунин.

В първата минута на добавеното време на първата част Фил Фодън стреля от дъгата на наказателното поле на Реал (Мадрид), но над напречната греда в аут.

В 52-ата минута Фил Фодън имаше добра възможност да стреля, но Лунин се намеси и спаси.

В 70-ата минута Джак Грийлиш получи хубав пас в наказателното поле на "кралете" и стреля от малък ъгъл, но Лунин спаси.

Манчестър Сити възстанови паритета в 76-ата минута с гол на Кевин Де Бройне, който отблизо не пропусна да я вкара във вратата на Андрий Лунин за 1:1.

Стражът на мадричани направи ключово спасяване в 78-ата минута. Той отрази много опасен удар на Кевин Де Бройне от границата на наказателното поле.

В 82-ата минута Де Бройне пропусна страхотна възможност. Изстрелът на белгиеца премина над напречната греда.

В редовните 90 минути срещата завърши 1:1 и се стигна до продължения.

Гражданите създадоха отлична възможност в 99-ата минута. Фил Фодън бе оставен непокрит в наказателното поле на "кралете", но не успя да уцели добре топката и да отправи удар.

Антонио Рюдигер направи много сериозен пропуск във втората минута на добавеното време на първото продължение. Браим Диас намери Рюдигер, който стреля, но над напречната греда в аут.

Така голове и през двете продължения не паднаха и се стигна до дузпи, в които Реал (Мадрид) надделя с 4:3.

Гуардиола: Мога да говоря и положителни неща за Реал (Мадрид)