90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Дойче Банк Парк", гр. Франкфурт Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

85′

Адриан Рус заменя Разван Марин.

77′

Иван Шранц е заменен от Давид Дюрш.

67′

Oбилен дъжд се излива над „Дойче банк Парк“.

Снимка 671781

64′

Флориан Ница! Вратарят на Румъния Флориан Ница се представя превъзходно в ключовия сблъсък за страната му, след като се отличи с важни спасявания. При атака отдясно Давид Стрелец овладя находчив пас, за да изпробва брилянтния рефлекс на стража.

Снимка 671761

60′

Импулс в редиците на Румъния! Северните ни съседи организираха две опасни атаки, които завършиха с два опасни удара. Първо Разван Марин с удар от сериозна дистанция предизвика качествена реакцията от страна на Мартин Дубравка. Последва мощно изпълнение на Денис Драгуш, което премина застрашително над вратата.

55′

Жълт картон за селекционера на Румъния Едуард Йорданеску.

55′

Флоринел Коман е заменен от Деян Сореску.

51′

Силно начало на втората част за Словакия! Селекцията на Лукаш Хараслин стартира по-уверено второто полувреме и чрез Лукаш Хараслин можеше отново да поведе, тъй като крилото пробив отляво, нанасяйки анемичен изстрел, уловен от Флорин Ница.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Андрей Буркъ си изкара жълт картон.

36′

Разван Марин бележи от дузпа!

Снимка 671778

35′

Давид Ханцко е официално предупреден.

34′

ДУЗПА ЗА РУМЪНИЯ! Левият краен бранител на Словакия Давид Ханцко не прецени внимателно движението си, препъвайки съперников играч. Първоначално германският рефер Даниел Зиберт отсъди пряк свободен удар, ала асистентите на ВАР установиха, че нарушението е в извършено в наказателното поле, което принуди арбитъра да посочи бялата точка.

24′

ГООООЛ ЗА СЛОВАКИЯ! С оглед тоталната си доминация в последните минути, възпитаниците на Иван Хашек заслужено се добраха до откриващо попадение. Стожерът в халфовата линия на тима Юрай Куцка моментално центрира от десния фланг към непокрития Ондрей Дуда, а той с глава се разписа за 1:0.

Снимка 671770

22′

Възможност за Словакия! При центриране от фаул топката коварно летеше към наказателното поле на Румъния, където Давид Ханцко съвсем леко я отклони, но никой от съотборниците му не я засече във вратата на Флорин Ница.

10′

Шанс за Румъния! Макар отборът на Словакия да стартира по-активно двубоя, селекцията на Едуард Йорданеску създаде първото опасно положение за гол. Флоринел Коман получи подаване в наказателното поле, след което отправи удар, париран от стража Мартин Дубравка.

1′

25. Себастиан Коша 26. Адриан Шут

Словакия и Румъния излизат в решаващ двубой от група Е на Евро 2024. Срещата ще се проведе днес във Франкфурт, с начален час 19:00.

Ситуацията в групата е усложнена след вторите срещи, всеки от съставите има по 3 точки. Сметките сочат, че равенство на "Дойче Банк Парк" устройва и двата тима, защото ще ги класира за елиминациите.

Словакия е на трето място в групата, а Румъния е лидер. Двата отбора започнаха с победи. Северните ни съседи победиха с 3:0 над Украйна, докато словаците надделяха с 1:0 над Белгия. Във вторите си срещи допуснаха загуби, отборът на Едуард Йорданеску с 0:2 от "червените дяволи", а възпитаниците на Франческо Калцона допуснаха обрат с 1:2 от Украйна.

"Соколите" имат шанс да попаднат в елиминационната фаза на турнира за втори път от общо трите си участия, досега.

Румъния на свой ред не е успявала да преодолее груповата фаза от Евро 2000.

Двамата наставници нямат проблеми с контузени и наказани играчи. Главен съдия на двубоя е Даниел Зийберт от Германия.