Отборът на Бразилия постигна първата си победа в тазгодишното издание на Копа Америка. "Селесао" надигра 4:1 над Парагвай във втория си мач от група "D". Два гола за успеха реализира Винисиус (35,45+5), а по веднъж се разписаха Савио (43) и Лукас Пакета (65-дузпа). Точен за парагвайците беше Омар Алдерете (48).

Двубоят започна с натиск на бразилците, които създадоха няколко опасни положения в началото на мача. След половин час игра Адриан Кубас игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка. Лукас Пакета застана зад топката, но пропусна.

Пет минути след това Бразилия поведе. След многоходова атака Пакета намери Винисиус в наказателното поле и нападателят с прецизен удар вкара за 1:0.

В 43-ата минута вратарят на Парагвай отрази удар на Родриго. Топката обаче се озова в Савио, а той не сбърка за 2:0. Голът беше прегледан от ВАР за потенциална засада, но такава нямаше.

В петата минута на добавеното време на първата част Омар Алдерете допусна груба грешка в отбрана, което позволи на Винисиус да вкара втория си гол в срещата.

Втората част започна силно за Парагвай. След изпълнение на корнер топката стигна до Алдерете, а той със силен удар я прати във вратата.

В 64-ата минута "селесао" получи нова дузпа, като този път Матиас Виясанти игра с ръка. Пакета отново застана зад топката и този път не сбърка за крайното 4:1.

Бразилия заема второ място във временното класиране с 4 точки, докато Парагвай отпадна от турнира, след като е без точка в актива си. Лидер в този поток е Колумбия с пълен актив, а на трета позиция е Коста Рика с 1.