Съставът на Колумбия си осигури място в елиминационната фаза на Копа Америка, след като победи с 3:0 Коста Рика в среща от група "D" на турнира. Головете за успеха на "лос кафетерос" реализираха Луис Диас (31-дузпа), Давинсон Санчес (59) и Джон Кордбоа (62).

Отборът на Нестор Лоренцо зае първото място в групата с 6 точки, докато костариканците са трети с една точка.

Колумбия поведе в 31-ата минута. Тогава беше отсъдена дузпа след намесата на ВАР, като главният рефер преглежда ситуацията дълго време. Зад топката застана Луис Диас и със силен удар в горния ляв ъгъл вкара за 1:0.

В 59-ата минута Давинсон Санчес се извиси над всички след центриране от корнер и вкара втори гол за южноамериканците.

Три минути по-късно Колумбия окончателно реши изхода от срещата. Хамес Родригес изведе Джон Кордоба на удобна позиция в наказателното поле и нападателят на Краснодар оформи крайното 3:0.