Нападателят на българския шампион Лудогорец Клаудиу Кешеру се превърна в герой за Румъния при равенството 2:2 на северните ни съседи при гостуването им на Норвегия, в среща от Група "F" от европейските квалификации.

Снимка 427904

Източник: EPA/БГНЕС

Кешеру реализира и двете попадения за румънците. Скандинавците бяха повели с 2:0 в резултата чрез Еляаонуси и Йодегаард, като по този начин изглеждаха изключително близо до победата. Но в 76-ата минута Кешеру вдъхна надежда на гостите с гол с глава, който отбеляза след асистенция (също с глава) на друг играч на Лудогорец - Драгош Григоре.

Във втората минута на добавеното време Кешеру отново се оказа на точното място в правилния момент и с удар от границата на вратарското поле порази целта, попарвайки домакините.

Голям срам за звездния тим на Сърбия, Украйна ги разби с 5:0