Отборът на Кубан (Краснодар) продължава с доброто си представяне в своята първа поява на европейската сцена. Днес възпитаниците на Дорниел Мунтеяну записаха успех над холандския гранд Фейенорд с 1:0, с което направиха първата крачка към влизането в груповата фаза на Лига Европа.

Пълни 90 минути за тима от Краснодар изигра Ивелин Попов, като капитанът на националния ни отбор отново бе най-добрия в редиците на Кубан. Попето бе и в основата на единственото попадение в срещата, след като асистира на Ибрахима Балде в 60-ата минута.

Припомняме, че за кратко в своята кариера Ивелин бе част от юношеските формации, именно на Фейенорд, след като избяга от столичния Левски през 2005-та година. Това породи огромни скандали между „синия" клуб и скаута на холандците за Източна Европа Андрей Желязков-Жужо.

Реваншът между Фейенорд и Кубан е насрочен за 29 август от 21:00 часа българско време.

Испанският Бетис също записа успех в първия си плейофен мач. Севилци надиграха трудно при визитата си чешкия Яблонец с 2:1. Победното попадение за иберийците падна чак в 86-ата минута, когато Седрик Мбавати бе точен за възпитаниците на Пеп Мел.

Преди това, резултатът бе открит още в 21-ата минута, когато Хорхе Молина се разписа във втори пореден мач за Бетис. Няколко дни, след като порази Реал (Мадрид), халфът наниза гол и в мрежата на Михал Шпит. Ян Копич успя да изравни в 42-ата минута, което обаче не се оказа достатъчно дори и за частичен успех за селекцията водена от Роман Скухравий.

РУБИН-ФЕЙЕНОРД 1:0

1:0 Балде (60')

ЯБЛОНЕЦ-БЕТИС 1:2

0:1 Молина (21'), 1:1 Копич (42'), 1:2 Мбвати (86')