Истински шок изживяха феновете на Евертън тази вечер. Любимият им тим бе размазан с 1:6 от Арсенал и то на "Гудисън Парк".

Головата фиеста откри Денилсон в 26-ата минута. Новото попълнение Томас Фермален ознаменува дебюта си с гол 9 мин. по-късно. Белгиецът се разписа с глава след центриране от фаул. Малко преди почивката Уилям Гала направи резултата класически и съвсем обезкуражи домакините.

Веднага след началото на втората част Сеск Фабрегас отбеляза за 0:4, възползвайки се от пас на Ван Перси.

В 70-ата мин Сеск отбеляза второто си попадение след невероятен самостоятелен рейд, започнал още от половината на лондончани. След попадението си, испанецът направи трогателен жест. Той извади фланелка на Арсенал с името на починалия капитан на Еспаньол Дани Харке.

Бразилецът с хърватски паспорт Едуардо вкара шестото попадение за "топчиите" в 89-ата минута. "Карамелите" успяха да се отчетат с един гол, дело на Луи Саа в последните секунди.