Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0 в последния кръг от сезон 2023/24 на efbet Лига. Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута, когато младият Петър Андреев се разписа с глава.

"Армейците" започнаха двубоя с доста експериментален състав, очевидно с мисъл за предстоящия бараж, но все пак изиграха солидно второ полувреме и само добрите намеси на Мартин Луков ги лиши поне от равенството.

Снимка 666625

Източник: startphoto.bg

За Локо (Пловдив) пък това бяха първи спечелени точки в плейофите, прекъсвайки серията си от 4 последователни поражения.

ЦСКА завършва първенството на трето място с актив от 67 точки и за "армейците" предстои бараж за участие в евротурнирите, а Локо (Пд) слага край на сезона, заемайки 5-то място с 58 пункта.

Локомотив (Пд) - ЦСКА 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 20:30 часа

Домакините от Пловдив откриха резултата още в 5-ата минута на двубоя. Бабакар Дион получи топката на десния фланг и центрира много опасно в наказателното поле на "армейците". Там Махмутович и Турицов се фокусираха върху опазването на Мичи Нтело, но забравиха за младия Петър Андреев, който изскочи пред всички и с глава прониза Димитър Евтимов за 1:0.

В 14-ата минута Петър Андреев за втори път опита преодолее Евтимов, този път след мощен удар с левачката, но вратарят на ЦСКА този път спаси.

Спряганият за директор в ЦСКА Мишо Александров наблюдаваше двубоя в Пловдив в компанията на Филип Филипов и Стоян Орманджиев.

Снимка 666621

Малко преди почивката Локомотив можеше да удвои преднината си след коварен удар от Бабакар Дион, но Евтимов се намеси отлично и опази мрежата си.

Малко след началото на второто полувреме "смърфовете" пропуснаха нова възможност за гол. Евандро центрира от пряк свободен удар и след разбъркване в полето на ЦСКА, топката се озова в краката на Сегура, който стреля, но Лазар Туфегджич беше заел място пред голлинията и спаси "армейската" врата от попадение.

В 58-ата минута Георги Чорбаджийски стреля опасно с глава след корнер, но кълбото профуча покрай вратата.

Снимка 666626

Експерименталният състав на ЦСКА можеше и да изравни резултата двадесет минути преди края, когато Турицов напредна по десния фланг и центрира, а след рикошет топката попадна в Шопов, който стреля мощно от точката на дузпата, но вратарят на Локо се намеси акуратно.

Десет минути преди края Сегура се подхлъзна в собственото си наказателно поле, а това даде възможност на Турицов да си освободи пространство за удар, който обаче беше спасен по прекрасен начин от Луков.

Така победата отиде за пловдивския Локомотив, а ЦСКА ще хвърли всички усилия в баража за Европа срещу Арда или ФК ЦСКА 1948.