Нациналният отбор на България по волейбол загуби последния си мач от първата седмица в турнира Лига на нациите в Анталия. "Лъвовете" отстъпиха с 1:3 гейма (16:25, 25:20, 13:25, 20:25) на Нидерландия.

Селекцията на Джанлоренцо Бленджини успя да направи само един добър гейм - вторият, който беше спечелен с 25:20. В останалите три съперникът налагаше волята си от самото начало, отваряше голяма разлика и стигаше до крайния успех.

Най-резултатен за "трикольорите" срещу Нидерландия бе Денис Карягин с едва 10 точки. Георги Татаров прибави 8, а Николай Колев се отчете със 7. За "лалетата" над всички бе капитанът Нимир Абдел Азиз, който реализира 15 точки.

Така в Анталия нашите записаха три загуби - от Франция, Канада и Нидерландия. Победихме единствено САЩ.

Следващият минитурнир, в който България ще вземе участие е този в японския град Фукуока. Там съперници на националите ще бъдат отборите на Полша, Германия, Иран и Словения.

България удари САЩ за първа победа в Лигата на нациите!