Отборите на Селта (Виго) и Валенсия завършиха наравно 2:2 в среща от последния 38-и кръг на испанското футболно първенство.

Гостите поведоха още в петата минута след автогол на Карлос Домингес. Яко Аспас изравни за състава от Виго в 49-ата минута от дузпа.

Алберто Мари също бе точен от дузпа в 60-ата минута, носейки аванс от 2:1 за Валенсия.

Изравнителното попадение за крайното 2:2 бе дело на Анастасиос Дувикас само две минути по-късно, в 62-ата.

Така Валенсия завърши сезона с 49 точки на деветата позиция в класирането, докато Селта остана на 13-о място в Ла Лига с 41 точки в актива си.

В друга среща от последния кръг на шампионата отборите на Лас Палмас и Алавес също завършиха при равенство 1:1 в друга среща от последния кръга на първенството на Испания. Алавес е десети с 46 точки, а Лас Палмас се намира на 16-а позиция с 40 точки.

Карлос Висенте откри за гостите от Алавес в 50-ата минута, а Марк Кардона изравни за Лас Палмас в 71-ата .

Валенсия - Райо Валекано 0:0 в мач от Ла Лига