Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1:0 в мач от efbet Лига

Експериментален ЦСКА приключи сезона със загуба от Локо (Пловдив) на "Лаута"

Петър Андреев донесе успеха за "смърфовете"

81′

ТУРИЦОВ! Десет минути преди края Сегура се подхлъзна в собственото си наказателно поле, а това даде възможност на Турицов да си освободи пространство за удар, който обаче беше спасен по прекрасен начин от Луков.

78′

В 78-ата минута Туфегджич много хитро надигра Хорхе Сегура и се понесе стремглаво напред, но защитникът бързо усети, че става опасно и го събори с цената на жълт картон.

Снимка 666630

Източник: startphoto.bg

72′

Проблем и в състава на ЦСКА. Георги Чорбаджийски падна лошо и не може да продължи участието си в мача. На негово място влиза Наско Цеков. Шакич пък отстъпи мястото си на Алесандро Николов.

71′

ШОПОВ! Експерименталният състав на ЦСКА можеше и да изравни резултата двадесет минути преди края, когато Турицов напредна по десния фланг и центрира, а след рикошет топката попадна в Шопов, който стреля мощно от точката на дузпата, но вратарят на Локо се намеси акуратно.

63′

Мичи Нтело се контузи и е заменен от Мартин Петков.

54′

Георги Чорбаджийски стреля опасно с глава след корнер, но кълбото профуча покрай вратата.

Снимка 666626

48′

Малко след началото на второто полувреме "смърфовете" пропуснаха нова възможност за гол. Евандро центрира от пряк свободен удар и след разбъркване в полето на ЦСКА, топката се озова в краката на Сегура, който стреля, но Лазар Туфегджич беше заел място пред голлинията и спаси "армейската" врата от попадение.

47′

Иван Турицов получи първия жълт картон в мача.

46′

Стамен Белчев прави смяна, с която показва, че вече мисли за баража! Лазар Туфегджич замени Данило Асприля.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

41′

Малко преди почивката Локомотив можеше да удвои преднината си след коварен удар от Бабакар Дион, но Евтимов се намеси отлично и опази мрежата си.

21′

Спряганият за директор в ЦСКА Мишо Александров наблюдава двубоя в Пловдив в компанията на Филип Филипов и Стоян Орманджиев.

Снимка 666621

14′

В 14-ата минута Петър Андреев за втори път опита преодолее Евтимов, този път след мощен удар с левачката, но вратарят на ЦСКА този път спаси.

5′

ГООЛ! 1:0!! ПЕТЪР АНДРЕЕВ! Домакините от Пловдив откриха резултата още в 5-ата минута на двубоя. Бабакар Дион получи топката на десния фланг и центрира много опасно в наказателното поле на "армейците". Там Махмутович и Турицов се фокусираха върху опазването на Мичи Нтело, но забравиха за младия Петър Андреев, който изскочи пред всички и с глава прониза Димитър Евтимов за 1:0.

1′

10 Алекс Местов

Локомотив Пловдив и ЦСКА излизат един срещу друг в двубой последния кръг на плейофите на Първата шестица в efbet Лига за сезон 2023/2024. Срещата на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута" стартира в 20:30 часа.

През седмицата "смърфовете" се разделиха със старши треньора Александър Томаш, въпреки че преподписа с клуба за две години.

Феновете на Локо (Пловдив) към Томаш: Винаги сте добре дошъл сред нас!

Ето подробности

"Червените" също поднесоха доста разочарования на феновете си в края на сезона, след като дори не успяфа да се пребори за второто място в първенството след загубата с 0:1 от Черно море на Националния стадион в четвъртък. Така всички усилия ще бъдат насочени към баража и днешната среща ще бъде полазвана като загрявка.

По-рано през сезона двата отбора си размениха п една победа като гост - ЦСКА надделя в Пловдив с 2:0, а след това Локомотив си тръгна с трите точки от София след успех с 2:1.