Тимът на Зенит (Санкт Петербург) спечели много важен успех при домакинството си на белгийския Андерлехт. Преди броени минути „питерци" постигнаха минимална победа с 1:0, която бе и първа в тазгодишното издание на Шампионската лига

В герой за руския тим се превърна АЛександър Кержаков, който донесе и успеха за своите, бидейки точен от дузпа в 72-ата минута.

Домакините от Зенит бяха пределно мотивирани за успех, който щеше да запази живи шансовете им за продължаване напред в следващата фаза на ШЛ. Възпитаниците на Лучано Спалети не загубиха никакво време в проучване на противника, започвайки  да го атакуват масирано, главно чрез двамата си звездни нападатели Хълк и АЛександър Кержаков.

През първата част стадион „Петровски" не видя попадение, но сериозна заслуга за това има и стражът на Андерлехт Силвио Прото, който се справи по отличен начин след няколко опасни изстрела на Сергей Семак, Хълк и Кержаков.

Второто полувреме продължи с по-силната игра за момчетата на Лучано Спалети, които с всяка изминала минута затягаха обраъча пред белгийската врата.

Така се стигна до 72-ата минута, в която главният арбитър в днешната среща отсъди дузпа, след като Милан Йованович от гостите събори Анюков в наказателното поле. Кержаков бе точен  от „бялата точка", с което донесе и така ценния успех за шампионите на Русия, които запазиха живи своите шансове за по-добро представяне  в тазгодишното издание на ШЛ.

ЗЕНИТ-АНДЕРЛЕХТ 1:0

1:0 Кержаков-дузпа (72')

СТАДИОН: „Петровски"

ЗЕНИТ: Малафеев, Кришито, Хюбочан, Анюков, Ломбаерц, Вицел, Широков(76'-Бруно Алвеш), Фейзулин(58'-Бистров), Семак(67'-Зирянов), Кержаков, Хълк

АНДЕРЛЕХТ: Прото, Василевски, Дешахт, Нуйтинк, Коуяте, Прет(74'-Яковенко), Жиле, Биглия, Де Сутер, Йованович, Дос Сантос Роча