Националът на България Кирил Десподов изигра цял мач и отбеляза гол при победата на ПАОК с 2:0 като гост на Пансерайкос в среща от 25-ия кръг на гръцката Суперлига.

Гостите откриха резултата във втората минута от продължението на първото полувреме, когато се разписа Йоанис Константелиас. Като цяло солунчани бяха по-активни на терена и заслужено стигнаха до успеха, създавайки една дузина голови положения, като почти половината от тях завършиха с удар в рамките на вратата.

Затрудненията дойдоха от грубите действия на футболистите на Пансейракос, които накъсваха мача с много нарушения, заради което получиха цели пет картона, а двама от играчи бяха изгонени. Първо в 69-ата минута Морейра за втори път бе оцветен в "жълто", а седем минути преди края на редовното време Панайотис Делиянидис бе пратен директно под душовете.

Голът на Десподов пък падна в изтичащите секунди на редовното време. След това обаче попадението бе записано като автогол на Петавракис от домакините.

С успеха Десподов и компания изглежда, че излязоха от кризата на домашна сцена след драматичното отпадане за Купата на Гърция от Панатинайкос и разгрома с 1:4 от другия гранд - Олимпиакос, като това бе втората им поредна победа в Суперлигата.

След тази победа "двуглавите орли" събраха актив от 57 точки, само с една по-малко от лидера АЕК.