Отборът на Берое победи с 2:0 като домакин Пирин (Благоевград) в среща от 32-ия кръг на Първа лига. Домакините решиха изхода на двубоя само в рамките на две минути, между 29-ата и 31-ата, когато първо Себастиан Вия откри от дузпа, а след това Вини Трибуле завърши хубава атака с ново попадение във вратата на Максим Ковальов. Със спечелените три точки заралии си гарантираха оставането в групата и през следващия сезон.

В първите 20-а минути нямаше голови положения, като Берое владееше повече топката, а Пирин предпочиташе да залага на добра защита и организираност в отбранителната линия. Малко след това след корнер на домакините топката се отби от ръката на Николай Бодуров, но главният арбитър даде сигнал играта да продължи, а дузпа нямаше.

В 24-а минута Берое отново изпълни добре ъглов удар, а вратарят Максим Ковальов не излезе убедително и увисна във въздуха, като Винни Трибуле шутира от близко, но топката се отби от напречната греда.

След разбъркване в наказателното поле на Пирин футболист на "орлетата" игра с ръка, но главният арбитър даде сигнал играта да продължи. Впоследствие ситуацията бе разгледена с ВАР, като съдията бе привикан да види повторения на спорния момент и взе решение да отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Себастиян Вия, който стреля с десния си крак, а топката се отби в левия страничен стълб и след това влетя в мрежата на Ковальов - 1:0 за Берое.

В 31-а минута домакините направиха страхотна атака, при която Стефан Гаврилов проби отдясно и отклони към Винни Трибуле, който завърши с едно докосване в близкия ъгъл, като не остави шансове на Ковальов да реагира - 2:0 за Берое.

В 54-а минута Берое отново притисна съперника, а Себастиян Вия направи хубав пробив и показа добър дрибъл, след което стреля с десния си крак от границата на наказателното поле, но бе блокиран, а Алгара опита от разстояние да шутира, но бе крайно неточен.

В 73-а минута Венцислав Бенгюзов опита удар от разстояние, който бе мощен, но след получилия се рикошет излезе в корнер. От ъгловия удар Андрей Йорданов центрира, като се извиси Данило Полонски, но изстрелът на последния премина над напречната греда.

Малко след това Берое организира страхотна контраатака, а Хавиер Силго и Себастиян Вия останаха сами срещу вратаря, като първият дриблираше, но реши да завършва сам, ала Максим Ковальов реагира с чудесно спасяване.

В третата минута на добавеното време Берое можеше и да отбележи трети гол след пряк свободен удар, но изстрелът с глава на футболист на тима от Стара Загора попадна право в ръцете на Ковальов.

След тази победа Берое си гарантира оцеляването и вече е на 11-о място с 39 точки, докато Пирин остава 13-и с 30 в своя актив.

Берое - Пирин 2:0 (Развой на срещата по минути)