Шалке победи с 3:1 Розенборг у дома и се класира за фазата на елиминациите в Шампионската лига. За "кралскосините" това е първо класиране до този етап на турнира. Само победа правеше възможно това постижение, предвид факта, че германците изоставаха с 2 точки от съперника си.

И трите попадения за домакините паднаха през първото полувреме. Тон даде Джералд Асамоа, който още в 12 - ата минута се разписа, макар и с малко късмет.

В 19 - ата минута Рафиня направи 2:0 след впечатляваща акция. Нападението тръгна от бразилеца, който взаимодейства с Курани и отново пое топката, за да премине покрай противников бранител и с клиничен удар да прати топката в мрежата.

Само 4 минути по - късно обаче гостите върнаха един гол след грешка на вратаря на Шалке Вестерман. Стражът бе спасил тима си при равенството 2:2 с Айнтрахт (Фр) в последния кръг на Бундеслигата, но сбърка при центриране на Александер Тети. Коне се възползва и отбеляза.

Кевин Курани обаче върна аванса от два гола на Шалке 13 минути по - късно, когато с прецизен удар завърши многоходова атака на своя тим.

През второто полувреме Розенборг се активизира, но до повече попадения не се стигнаха и Шалке заслужено продължи напред.