Новакът в руската Висша лига Терек записа тежко поражение с 0:3 като домакин на Криля советов в мач от първия кръг на стартиралия ден сезон 2008.

Головете за тима от Самара реализираха Савин, Калачев и Тихонов (дузпа) през второто полувреме.

Цял мач за тима от Грозни записа българският защитник Валентин Илиев. 90 минути за домакините игра и друг бивш футболист на софийския ЦСКА Радослав Забавник.

В края на първата част Илиев получи лека травма след сблъсък със Савин, но това не му попречи да доиграе мача.

Терек имаше инициативата през по-голямата част от мача, но грешки в защита донесоха победата на Криля советов.

Второто полувреме започна с неочакван шок за домакините, след като Евгени Савин откри резултата. Попадението на Криля дойде след грешка на Валентин Илиев, който не уцели топката при опита си да я изчисти.

До края на мача играчите на Терек унесени в атаки допуснаха още две попадения във вратата си, като последното падна от дузпа отсъдена за нарушение на албанския вратар Лика срещу Савин.