Отборът на Барселона изигра един от най-силните си мачове в последните години в Шампионската лига и разгроми Байерн (Мюнхен) с 4:1 в мач от третия кръг на основната фаза. Герой за каталунците в двубоя на "Луис Компанис" бе Рафиня, който реализира хеттрик за успеха. Едно попадение за победителите добави и бившият играч на баварците Робарт Левандовски, а за гостите точен бе Хари Кейн. Английският нападател реализира и още едно попадение за състава воден от Венсан Компани, което, обаче, не бе признато заради засада.

Барселона поведе в резултата още в първата минута на двубоя. Фермин Лопес изведе Рафиня след грешка в средата на терена от страна на Байерн Мюнхен, а бразилецът, който излезе очи в очи с Мануел Нойер, заобиколи стража, за да прати топката в опразнената врата.

Снимка 687972

В 8-ата минута Инаки Пеня излезе добре напред, за да спре нахлуващия на скорост в наказателното поле Хари Кейн.

Две минути след това Томас Мюлер качи топката на главата на Хари Кейн, който я прати във вратата на Пеня, но след прегледа с ВАР не бе зачетен заради минимална засада.

След четвърт час игра Пеня успя да отиграе с крак, след като се получи леко неразбирателство между него и Иниго Мартинес.

Байерн Мюнхен все пак успя да изравни резултата, след като в 18-ата минута Серж Гнабри се справи с Жул Кунде и подаде към Хари Кейн, който с майсторски изстрел матира Пеня.

Снимка 687976

В 26-ата минута Левандовски шутира по земя, но топката премина покрай вратата. Минута след това Мануел Нойер сбърка, но късметът го покри и ударилата се в Ламин Ямал топка не се насочи към мрежата му.

Десет минути след това Барселона поведе в резултата отново. Ким Мин-джае сбърка, Фермин Лопес взе топката, не успя да прехвърли Нойер, но Упамекано не успя да блокира нахлулият Левандовски, който наказа бившия си отбор за 2:1.

Снимка 687980

В края на първата част Барса нанесе третия си удар. Рафиня получи страхотен дълъг пас от Марк Касадо, овладя си топката, справи се с Герейро и Упамекано и прати неспасяемо топката във вратата на Нойер за 3:1.

Снимка 687981

В началото на втората част защитата на Барса не действа по най-добрия начин в наказателното поле, но изстрелът на Жоао Палиня мина над вратата на Пеня.

Барселона разпечата вратата на Нойер за четвърти път в 56-ата минута. Ламин Ямал намери Рафиня, който овладя на гърди и не остави шанс на Ким Мин-джае и Упамекано да го настигнат преди да прати топката в мрежата за 4:1.

Снимка 687985

В 79-ата минута Дани Олмо изведе Левандовски, но полякът не успя да нанесе завършващ удар, след като бе спрян от Ким Мин-джае. Три минути след това Лева пропусна много добър шанс да вкара отблизо втория си гол в мача.

С тази победа съставът воден от Ханзи Флик събра шест точки от три мача и се намира временно на десетата позиция. Байерн (Мюнхен) пък допусна втора загуба, след поражението от Астън Вила и е едва 23-и с три точки в актива.

Барселона - Байерн (Мюнхен) 4:1 (Развой на срещата по минути)