Пирин (Благоевград) завърши наравно 1:1 срещу Дунав (Русе) като домакин и увеличи преднината си на върха в класирането на българската футболна Втора лига.

"Орлетата" са с актив от 31 точки след 14 кръга и водят с две точки на отбора на Монтана, който надви с 1:0 Янтра в сряда.

Това е втори пореден мач без победа за Пирин, след като в миналия кръг "орлетата" отстъпиха с 0:5 на ФК ЦСКА 1948 II.

Монтана диша във врата на Пирин след минимална победа над Янтра

Илия Русинов отбеляза единствения гол в мача

Дунав поведе в резултата в 50-ата минута, но Запро Динев изравни 11 по-късно с втория си гол за сезона. 25-годишният флангови футболист беше точен и в четвъртия кръг при победата на благоевградчани с 2:0 срещу дубъла на Ботев (Пловдив), а освен това има две асистенции от началото на сезона във Втора лига.

Дунав, който завърши мача с човек по-малко след червен картон в 86-ата минута, се намира на девето място в класирането с 11 точки пасив от лидера Пирин.