Валентин Илиев отдаде загубата на ФК ЦСКА 1948 срещу Арда (1:2) на голямото напрежение у играчите. Илиев сподели, че се надява оттук нататък играчите му да бъдат по-постоянни в хода на 90-те минути.

"На първо четене, не изиграхме добро първо полувреме. Изпълнено с много напрежение в моя отбор. Не виждам защо трябва да играем с такъв стрес и напрежение.

Арда победи ФК ЦСКА 1948 с 2:1 в мач от 8-ия кръг на efbet лига

Арда тресна ФК ЦСКА 1948 за първи успех навън

Ето подробности

Това даде увереност на нашия опонент. Мисля, че първото полувреме не скъсявахме бързо разстоянието в средата на терена. Губехме доста единоборства. Това беше основата да не сме добре през първата част. През второто изглеждахме така, както бих искал и първото да бяхме изглеждали. Нашият противник отбеляза своите флангови атаки. Мисля, че това бе ключовото в двубоя", започна наставникът.

"По-скоро излязохме с едно огромно напрежение на терена. Преди мача, в съблекалнята, говорих с капитаните. Тишината, която я имаше, не ми направи добро впечатление. Обратната връзка беше, че всичко е наред. Видя се, че има напрежение. Не може, когато всяка втора-трета топка я губим, само да се защитаваме. За мен това бе причината за първото полувреме. Казах на почивката, че трябва да сме по-смели. Никой не може да ме убеди, че имаме по-лоши изпълнители. Бих искал това да не се разделя на полувремена. Футболът се играе от първа до деветдесета минута. Грешки винаги ще има, но трябва да играем без стрес и напрежение", продължи Илиев.

"Аз имам доверие на всеки един мой футболист. Къде заради паспортите в ЕС, къде заради други причини се налагаше да правим промени. Не се е случило кой знае какво фатално. Промените са направени, защото са били наложителни".

"Със сигурност. Няма как футболисти като Умарбаев и Сердюк да не липсват. Дилемата е такава - или се лишаваме от един нападател, или от Умарбаев, Пишчевич, Талис. Трябва да се оправяме, законът не го позволява", заключи треньорът на ФК ЦСКА 1948.