Турнир: Лига Европа Стадион: "Лото Парк", гр.Андерлехт (Белгия) Зрители:

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+6′

ПОЛУВРЕМЕ!

45+2′

Педро Нареси получава жълт картон и ще пропусне следващия мач на Лудогорец в турнира.

45′

Ивайло Чочев е официално предупреден.

40′

Жълт картон за Оливие Вердон.

27′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КАЙО ВИДАЛ! Сблъсъкът за състава на Игор Йовичевич се усложнява значително, след като бразилското крило Кайо Видал си изкара глупав червен картон. Въпреки че халфът Тристан Дегрийф го фаулира, фланговият футболист удари с лакът опонента си, който се строполи на земята. Реферът Филип Глова първоначално показа жълт картон и на двамата играчи, ала асистентите на ВАР посъветваха словашкия арбитър да прегледа съприкосновението и този път той не се поколеба да вдигне картон с червен цвят.

27′

Тристан Дегрийф си изкара жълт картон.

22′
Снимка 688173

Източник: startphoto.bg

12′

Отговорът на Андерлехт! Постепенно домакините установиха натиск над "орлите" и чрез полузащитника Маджиед Ашимеру можеха да открият резултата. За негово съжаление изстрелът, отправен от границата на наказателното поле бе неточен. В следващата атака обаче домакините свариха неподготвена разградската отбрана, тъй като след центриране от десния фланг нападателят Луис Васкес засече топката с глава, предизвиквайки стража Хендрик Бонман да се намесва.

2′

Шанс за Лудогорец! Противно на всеобщите очаквания, българският шампион стартира по-активно двубоя и бе близо да поведе с ранен гол в двубоя. При центриране от ъглов удар, централният бранител Диниш Алмейда се озова напълно необезпокояван, но не успя от непосредствена близост да уцели вратата.

1′

20. Каспер Долберг

Лудогорец гостува на Андерлехт в третия си мач от Лига Европа. Двубоят в Брюксел е с начален час 22:00 и ще бъде ръководен от словака Филип Глова.

До момента "орлите" имат актив от една точка след първите си два мача. В първия си двубой разградчани загубиха с 0:2 от Славия (Прага), а след това направиха 0:0 с Виктория (Пилзен). Към момента това отрежда на българите 28-а позиция.

Белгийците от своя страна започнаха отлично надпреварата. Стартът бе с победа 2:1 над унгарския Ференцварош, а след това последва и успех като гост със същия резултат над Реал Сосиедад. Така Андерлехт е сред лидерите в подреждането, заедно с още четири отбора.

Йовичевич се закани на Андерлехт: Лудогорец отива в Белгия за победа

"Предстои ни голямо предизвикателство"

Лудогорец има доста кадрови проблеми с основни футболисти. Бърнард Текпетей и Антон Недялков са извън строя от доста време, а сега и друг важен играч - Якуб Пьотровски е аут, след като претърпя операция от херния.

Двата тима играха един срещу друг преди година и половина в елиминационната фаза на Лигата на конференциите, когато белгийците продължиха напред с изпълнения на дузпи след 1:0 за българите в Разград и 2:1 за съперника в ответния мач.

След днешния мач за "орлите" предстои домакинство на Атлетик Билбао, докато Андерлехт ще лети за Латвия, където ще гостува на РФС.