Отборът на Славия постигна първата си победа в елита на българския футбол от 17 август насам. В среща от 11-ия кръг "белите" надиграха сребърния медалист от миналия сезон в Първа лига - Черно море с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Карл Фабиен, който се разписа в 77-ата минута. Така съставът воден от Златомир Загорчич сложи край на негативната си серия от четири поредни загуби и общо шест мача без победа в шампионата.

В 11-ата минута Васил Панайотов отне топката от Венцислав Керчев, след което подаде към Исмаил Иса, който нанесе удар към горния близък ляв ъгъл, но Николай Кръстев успя да избие в корнер. При последвалото изпълнение Росен Стефанов стреля с глава, но над вратата.

В 15-ата минута Цветелин Чунчуков свали центриране отдясно с глава за Куентин Зеедорф, който разигра на двойно подаване с Карл Фабиен, след което нанесе удар със слабия си десен крак, но топката премина встрани от вратата на Пламен Илиев.

Четири минути по-късно Карл Фабиен направи добър пробив отляво и пусна прострелно подаване към Иван Минчев, който стреля от движение, но бе блокиран и последва само ъглов удар. След центрирането от корнера Денислав Александров нанесе удар от въздуха, но високо над вратата на Черно море.

В 20-ата минута Зеедорф получи пас отляво, навлезе в наказателното поле и опита центриране, което се превърна в слаб удар, с който Пламен Илиев се справи безпроблемно. "Моряците" организираха бърза контраатака, при която Велко Йеленкович изпусна Исмаил Иса, който се озова очи в очи с Николай Кръстев, но не успя да нанесе удар.

В 22-рата минута Чунг Нгуен До проби отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас към Цветелин Чунчуков, който отблизо на празна врата прати топката във вратата на Илиев, но се оказа, че нападателят е играл с ръка при отиграването на топката и попадението не бе признато.

Въпреки динамичното начало на двубоя, във втората половина от първата част до повече интересни ситуации не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 58-ата минута се стигна до първото интересно положение от над половин час игра. Кристиян Стоянов направи пробив през центъра, след което пробва удар от дистанция по земя към десния ъгъл, но не успя да вложи необходимата сила и Пламен Илиев улови без никакви проблеми.

Пет минути по-късно се стигна до нов опит за гол на сметката на Славия. Карл Фабиен шутира от средна дистанция, но и той не успя да порази мрежата на Черно море.

В 77-ата минута по-добрата игра на Славия даде резултат и "белите" излязоха напред в резултата. Васил Панайотов допусна груба грешка при изнасянето на топката в средата на терена, след което Галин Иванов пусна извеждащо подаване към Карл Фабиен, който от чиста позиция изпрати неспасяемо топката в пазената от Пламен Илиев врата за 1:0.

Снимка 685360

Източник: startphoto.bg

В 85-ата минута Черно море можеше да възстанови равенството, след като при центриране от ъглов удар Мартин Георгиев изпусна Асен Дончев, който нанесе изстрел с глава, но топката профуча над вратата на Николай Кръстев.

След тази победа Славия събра 11 точки и се изкачи до 11-ото място във временното класиране. "Моряците" пък остават трети с 19. В изместения осми кръг, който ще се проведе след паузата за националните отбори, Славия гостува на Ботев (Пловдив), а Черно море е домакин Хебър.

Славия - Черно море 1:0 (Развой на срещата по минути)

Ще има ли край на ужасяващата "бяла" серия без победа?