Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите АТП 500 в австрийската столица Виена с награден фонд 2,47 милиона евро.

Поставеният под номер 3 Димитров претърпя поражение от Томаш Махач (Чехия) в много оспорван мач със 7:6(5), 4:6, 3:6 след два часа и половина игра.

Григор Димитров продължава напред във Виена

След победа над китаец

Хасковлията, полуфиналист в надпреварата през 2022 година, допусна пробив в петия гейм, но веднага го върна, след което се стигна до тайбрек. В него 27-ият в световната ранглиста Махач поведе с 5:3 точки, но със серия от четири поредни разигравания Димитров стигна до успеха.

Във втората част вървеше равностойно, но в десетия гейм Махач поведе с 40:0 при подаването на съперника и успя да реализира третата си възможност за пробив, за да стигне до изравняване на резултата.

Чехът продължи серията си на четири поредни гейма и дръпна с 2:0 в решаващия трети сет, но 33-годишният хасковлия стигна до 2:2. В осмия гейм, обаче, българинът отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

Димитров, който през миналата седмица стигна до финала на турнира в Стокхолм, все пак заработи 36130 евро и 50 точки за световната ранглиста, в която заема деветата позиция.