Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 999

Четири минути добавено време.

89′

Наставникът на "железничарите" Антон Велков също получи жълт картон, защото изрази бурно несъгласието си към съдийско решение.

84′

Още една принудителна смяна, този път в състава на гостите. Влезлият на почивката Джани Дош Сантош получи контузия и е заменен от Ерик Манолков.

82′

Официално предупреждение и за Атанасиос Пицолис.

80′

Далечен удар на Бруно Франко, топката премина високо над вратата на Славия.

79′

Още една офанзивна смяна в състава на гостите. Светослав Диков замени Анис Бру.

76′

Капитанът на Славия Галин Иванов е сменен от Емил Мартинов.

76′

Роберто Райчев се появи в игра на мястото на Денислав Александров.

64′

ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)! ОТНОВО АНТЕ АРАЛИЦА Е ТОЧЕН!

Интригата в мача отново се върна, след като Бруно Франко центрира отляво в наказателното поле, получи се кратко разбъркване, като най-съобразителен се оказа Анте Аралица, който отблизо отбеляза втория си гол в мача.

64′

Жълт картон и за влезлия като резерва в състава на Славия Кристиян Балов

63′

Две промени и в състава на Славия. Карл Фабиен е заменен от Емил Стоев, а авторът на третия гол Владимир Николов отстъпи мястото си на терена на Кристиян Балов.

63′
59′

След дълго подаване Стив Траоре се измъкна от защитата на Славия и отправи удар, който, обаче, мина покрай пазената от Николай Кръстев врата.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Двойна смяна в състава на Локомотив (София) на почивката. Мики Орачев и Селсо Рапосо напуснаха игра, а на техните места влязоха Джани Дош Сантош и Стив Траоре.

45′
45+5′

Край на първата част!

45+4′
Снимка 688096

Източник: startphoto.bg

ТРЕТИ ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! ВЛАДИМИР НИКОЛОВ!

В последната игрова ситуация през първото полувреме най-старият столичен клуб отново стигна до гол във вратата на "железничарите". Галин Иванов центрира от фаул, играчите в червено-черни екипи оставиха Владимир Николов необезпокояван и централният нападател на домакините с прецизен узар с глава върна аванса от две попадения на домакините.

45+4′

Анте Аралица получи жълт картона заради протест.

45+2′

Претенции на гостите за дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле на играч на домакините, но главният съдия прецени, че всичко е било в рамките на правилата.

45+1′

Капитанът на "белите" Галин Иванов получи официално предупреждение.

45′

Три минути добавено време.

38′
Снимка 688093

ГООООООООООООООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)! АНТЕ АРАЛИЦА!

В края на първата част "железничарите" върнаха едно попадение. Анте Аралица и Анисе Бру осъществиха двойно подаване, хърватинът задръжа и въпреки опита на няколко защитници на Славия да го спрат отправи премерен удар по земя, който преодоля Николай Кръстев и топката спря в мрежата. Голът бе прегледан със системата ВАР, заради съмнения за засада в хода на атаката, но в крайна сметка бе зачетен.

37′

Принудителна смяна в състава на домакините. Авторът на втория гол Иван Минчев е заменен от Чунг Нгуен До.

26′

Съставът воден от Златомир Загорчич бе много близо до това да направи резултата класически, след като Галин Иванов центрира в наказателното поле, Владимир Николов се извиси, но ударът му с глава попадна право в ръцете на вратаря на Локомотив.

16′
Снимка 688082

ВТОРО ПОПАДЕНИЕ ЗА ДОМАКИНИТЕ! ИВАН МИНЧЕВ!

Ситуацията на стадион "Александър Шаламанов" започва да става все "по-бяла" за "белите" ,след като авторът на асистенцията за първия гол във врататата на "железничарите" също се разписа. Той изпълни безкомпромисно 11-метровият наказателен удар в долния ляв ъгъл на вратаря Александър Любенов, който се хвърли вдясно.

15′

ДУЗПА ЗА СЛАВИЯ!

Само няколоко минути след като поведоха в резултата, домакините получиха възможност да удвоят своя аванс. Мартин Георгиев показа хубава техника и подаде на Кристиян Стоянов, който с мощен удар разтресе напречната греда. Топката отиде при Зеедорф, той стреля, но изпълнението му бе блокирано с ръка от защитник на Локомотив и съдията Владимир Вълков не се поколеба да посочи бялата точка.

9′
Снимка 688090

ГОООООООООООООООООЛ ЗА СЛАВИЯ! КУЕНТИН ЗЕЕДОРФ!

По-активната игра на "белите" от началото на мача даде резултат. Иван Минчев показа отличен усет и пусна великолепен пас по земя, който завари неподготвена защитата на гостите и Куентин Зеедорф, без забавяне, с удар по диагонала направи безпомощен Александър Любенов за радост на привържениците на домакините.

1′

Малкото софийско дерби на стадион "Александър Шаламанов" започна!