Тимът на Болтън победи с 2:1 като домакин лидера в Чемпиъншип Кардиф в последния мач от 14-ия кръг. Българското крило Мартин Петров започна на пейката, но влезе в игра в 57-ата минута на мястото на Дарън Пратли и 10 минути по-късно изравни резултата от дузпа, след като Крейг Нуун бе извел Кардиф напред в 40-ата минута.

Победата на Болтън донесе бившият нападател на Ливърпул Давид Н'Гог в 74-ата минута. В добавеното време на срещата Н'Гог получи втори жълт, съответно червен картон.

В последните секунди вратарят на Кардиф се включи напред и дори бе много близо до това да изравни резултата, но ударът му с крак бе блокиран и Болтън удържа победата.

Болтън се изкачи от 18-о на 16-о място в класирането след този успех, като събра 18 точки. Кардиф продължава да е лидер с 28 точки, колкото има и вторият Мидълзбро. Трети е Кристъл Палас с 27 точки.