Турнир: Контроли 2024 Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

ЦСКА загуби контролата срещу Монтана - 2:3

ЦСКА се издъни в генералната си репетиция преди старта на новия сезон

Слабо второ полувреме провали селекцията на Стамен Белчев срещу Монтана

88′

ГООООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:3!!! ВАЛЕРИ ХРИСТОВ! В оставащите мигове от проверката ЦСКА се хвърли мощно в атака, търсейки победата. Вместо това, селекцията на Стамен Белчев намери поражението. Монтана отново действа кинжално на контра, която отново свари неподготвена защитата на „армейците“. Ивелин Илиев демонстрира скоростна техника по фланга, след което пусна за десния бек Валери Христов. Играчът с №2 си нагласи удобно топката на силния крак и с красив удар принуди Евтимов отново да извади кълбото от мрежата си. Малко преди това пък добра възможност за домакините бе пропилял Ахмед Ахмедов.

Снимка 490476

85′

Финален натиск на ЦСКА, който цели постигането на успеха в тази контрола. Отбраната на Монтана е добре групирана пред своя вратар, а и грубите действия на гостите зачестиха...

74′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:2!!! МИНКОВ!! Направените множество смени в редиците на ЦСКА нарушиха ритъма в "червената" селекция и тя бе наказана с втори гол в 74-ата минута. Тони Тасев демонстрира пословичната си скорост по фланга, след което пусна отличен пас за Минков, който много елегантно не остави шанс на дебютанта Евтимов.

Снимка 490475

67′

Монтана опита да организира скоростна контраатака, най-вече чрез Сергей Георгиев. Крилото бе догонен от Амос Юга и съборен малко преди наказателното поле на "армейците".

55′

Тонислав Йорданов имаше претенции към главния съдия Петър Григоров, който според него не превърна в дузпа игра с ръка на защитник на Монтана. Арбитърът даде знак играта да продължи.

48′

Малко раздели Али Соу от това да покачи до 3:1 малко след паузата. Нападателят с №22 се оказа непокрит в малкия пеналт, ала остана под топката при центриране от негов съотборник и в крайна сметка Марин Орлинов се оказа големият печеливш от този въздушен двубой.

Снимка 490478

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 2:1!! АНТОВ!! Без особено да се напрягат обаче момчетата на Стамен Белчев бързо си върнаха преднината от един гол. Защитата на Монтана не действа акуратно при статично положение. При създалото се меле най-съобразителен беше капитанът на ЦСКА - Вальо Антов, който през купа от футболисти матира Орлинов.

Снимка 490480

35′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! БАЛДЖИЙСКИ!! 1:1!! След няколко минути, по време на които играчите на Монтана бяха подложени на доста критики от своя старши-треньор, новаците в елита стигнаха до изравняване. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато, но в последния момент страхотен шпагат направи Юрген Матей. За съжаление на нидерландеца, падащият Илиев неволно съумя да продължи за непокрития Балджийски, който на празна врата реализира с лекота.

Снимка 490474

30′

Селекцията на Никола Спасов опита преса дълбоко в половината на ЦСКА. Димитър Илиев гони докрай и притесни максимално Бусато, запазил все пак хладнокръвие и изчистил топката от опасната зона.

27′

Главният съдия Петър Григоров дава почивка за вода. Двата тима играят при сравнително високо темпо до този момент.

17′

Постепенно селекцията на Монтана поизнесе играта в половината на ЦСКА. При първото си по-дълго задържане пред наказателното поле на вицешампионите, отбита топка стигна до Николай Цветков. Демона отигра директно топката от воле, но не притесни по никакъв начин Густаво Бусато.

12′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:0!! АЛИ СОУ! Логичното на "Армията" все пак се случи и домакините откриха резултата при следващата си по-добра атака. Рафаел Енрике матира отбраната на Монтана с отлично подаване около дузпата за Али Соу. Африканецът изпревари пробвалия се да го пресече страж Орлинов и майсторски реализира за 1:0!

Снимка 490470

9′

ГРЕДА НА АЛИ СОУ! Първата чиста голова ситуация за селекцията на Стамен Белчев беше факт в 9-ата минута. Тиаго демонстрира добра техника по фланга, след което центрира за Али Соу. Гамбиецът отигра топката с левия крак, но единствено я прати в страничната греда на вражеския страж.

3′

ЦСКА започна срещата далеч по-активно, като още при първата си атака "армейците" стигнаха до възможност за удар. Опитът на Али Соу обаче бе блокиран от отбраната на Монтана. Малко след това стражът на гостите Марин Орлинов пресече в точния миг подаване по земя на Енрике Рафаел.

2′
Съставът на ЦСКА за сезон 2020/21

Ето на кои ще се разчита да донесат 32-ата шампионска титла на България

1′