90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Парк де Пренс", гр. Париж (Франция) Зрители: 48 000
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

82′

Пау Кубарси си изкара жълт картон.

77′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Макар ПСЖ да се възползва частично от сломеният дух на испанците, селекцията на Шави изненада неприятно опонента си. Полузащитникът Илкай Гюндоган центрира от корнер, защитникът Андреас Кристенсен се измъкна от опеката на персоналния си пазач, отбелязвайки за 3:2.

75′

ГРЕДА! Френският флангови футболист Усман Дембеле постоянно тормози защитния вал на Барселона и отново беше близо да накаже доскорошните си съотборници, нацелвайки десния страничен стълб.

65′

Жълт картон за Витиня.

62′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Голеадата в зрелищния сблъсък за щастие не спира, тъй като каталунците възстановиха паритета. Завърналият се от контузия Педри с изящно подаване предостави топката на Рафиня , чийто удар направи безпомощен Джанлуиджи Донарума.

Снимка 660677

61′

Канг-Ин Лий е заменен от Уорън Заир-Емери.

61′

Ямин Ямал отсъпва мястото си на Жоао Феликс.

61′

Сержи Роберто е заменен от Педри.

55′

Възможност за ПСЖ! Появилият се на почивката талант Брадли Бракола осъществи впечатляващ рейд, виждайки как топката рикошира в напречната греда поради докосване от страна на стража Марк-Андре тер Стеген.

50′

ГОООООЛ ЗА ПСЖ! Какъв обрат! В рамките на две минути френският колос шокира днешния си опонент с две бързи попадения. Разколебаната защита на "Блаугранас" проспа извеждащ пас на Фабиан Руис към Витиня, с чието изпълнение се разписа за 2:1.

Снимка 660678

48′

ГОООЛ ЗА ПСЖ! Със старта на второто полувреме съставът на Луис Енрике моментално се впусна да търси изравнителен гол, който не закъсня. Мегазвездата на отбора Килиан Мбапе проби отляво, насочи остро топката, която бранителите на Барселона я изпратиха в краката на Дембеле, а бившият играч на каталунците с мощен снаряд разпъна мрежата на Тер Стеген.

46′

Марко Асенсио е заменен от Брадли Баркола.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ

36′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Силната игра на "каталунците" бе материализирана с откриващо попадение. Робърт Левандовски пое топката в центъра на терена, изведе Ямин Ямал по крилото, след което испанският национал напредна и центрира в наказателното поле, където непокритият Рафиня смълча публиката на „Парк де Пренс.“

Снимка 660671

34′

Жълт картон за Сержи Роберто.

22′

Шанс за Барселона! Въпреки по-добрите първи минути на парижани, гостите от Испания създадоха най-опасното положение в мача, когато при центриране от ъглов удар нападателят Робърт Левандовски се извиси над всички, за да отиграе топката с глава, която Нуно Мендеш изчисти от голлинията. Последва опит на Рафиня да се разпише от далечно разстояние, но Донарума се отличи с качествена намеса.

10′

Срещата започна с натиск на домакините, които отправиха няколко удара към вратата на Тер Стеген, но германският страж не бе особено затруднен.

1′

42. Йорам Загу 39. Ектор Форт

Френският шампион Пари Сен Жермен посреща Барселона в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Това е бъде четвъртият случай, в който двата отбора се изправят един срещу друг  в тази фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Двата тима се изправят един срещу друг за четвърти път в тази фаза на най-престижния европейски клубен турнир..

Любопитен факт е, че Луис Енрике -  последният засега треньор, който изведе каталунците до триумф в Шампионската лига, през 2015-а година, сега е начало на ПСЖ и ще се опита да отстрани бившия си тим.

Испанският колос от своя страна спечели последните два 1/4-финални дуела, като историята никога няма да забрави невероятния обрат на каталунците в осминафиналите през сезон 2016/17, когато "блаугранас" загуби гостуването си с 0:4, но на реванша спечели с 6:1 след драма в края.

Парижани отстраниха Барселона в последните осем на турнира през 1994/95, като при последния дуел между двата отбора - на 1/8-финалите през сезон 2020/21, бяха повече от убедителни срещу шампиона на Испания, печелейки с общ резултат 5:2.

Маркоканският бранител на Пари Сен Жермен Ашраф Хакими е единственият наказан за първия двубой на "Парк де Пренс" в състава на френския първенец, докато при Барса няма такива футболисти. И в двата тима обаче има по няколко играчи, които са пред угрозата да пропуснат реванша на "Камп Ноу" при нов жълт картон.