Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 5056

Локомотив (София) - ЦСКА 0:1 в мач от efbet Лига

ЦСКА пречупи Локо (Сф) в "Надежда", но даде свидна жертва

Джонатан Линдсет донесе успеха за "армейците"

90+3′

В последната минута Кевин Маи стреля изключително опасно от дистанция, но топката премина на около метър от дясната греда.

87′

НОВА ГРЕДА НА КАРАНГА! В 87-ата минута Каранга получи пас от Линдсет малко пред наказателното поле, финтрира бранител на "железничарите" и стреля с левия крак, но топката се удари в дясната греда.

Снимка 659306

Източник: startphoto.bg

86′

ШОПОВ! Малко преди края Скаршем проби по лявото крило и пусна пас по земя към точката на дзуапата за Шопов, който стреля точно под гредата, но Истатков отново спаси.

77′

ГРЕДА! В 77-ата минута ЦСКА можеше да сложи точка на спора. Шопов центрира в наказателното поле, където Линдсет с глава намери Каранга, а ударът на нападателя се отби в напречната греда.

Снимка 659296

71′

БУСАТО! В 71-вата минута домакините сътвориха отлична възможност за гол и тя дойде от двете резерви, които Дончич пусна в игра. Траоре центрира към Маи, който нанесе точен удар с глава, а топката влизаше точно до гредата, но Бусато се разтегна максимално и успя да спаси. Перфектна намеса на вратаря!

70′

Смяна в състава на "армейците". Станислав Шопов замени Марселино.

68′

В 68-ата минута Матиас Фаетон получи топката на скорост по левия фланг, финтира Диме Димов и стреля, но кълбото профуча покрай лявата греда на вратата.

Снимка 659299

67′

Ивайло Найденов получи жълт картон.

Снимка 659292

65′

Двойна смяна в състава на Локомотив. Симеон Мечев и Димитър Митков отстъпиха местата си на Кевин Улрих Маи и Стив Траоре.

63′

В 63-та минута Улаус Скаршем обстрелва вратата на Локомотив от малък ъгъл, но Истатков отново се намеси добре и изби в корнер.

57′

Жълт картон и за Карлос Франса от Локомотив, който фаулира Марселино Кареасо.

Снимка 659297

55′

Жълт картон за Емануел Шакич.

52′

ШАКИЧ! ЦСКА пропусна златна възможност да удвои аванса си в 52-рата минута. Амос Юга даде брилянтен пас зад гърба на защитата на Локо за включилия се в атаката Шакич. Австриецът нанесе техничен удар с външната част на крака, но Жарко Истатков се намеси фантастично и опази вратата си от попадение.

48′

Още един жълт картон за "армейците". Получи го Енес Махмутович, а това решение на рефера вбеси до краен предел треньора на ЦСКА Нестор Ел Маестро.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

44′

Картоните заваляха - официално беше предупреден и Фернандо Каранга.

43′
42′

Минутка след това жълт картон получи и Амос Юга. В тази ситуация Владимир Вълков доста се престара, за да накаже официално Юга. Това е 9-и картон на Амос през сезона, а това означава, че капитанът на "армейците" ще пропусне следващите два мача на тима, които са срещу Локо (Пловдив) и Левски.

Снимка 659302

41′

В 41-та минута Красимир Милошев фаулира Уалус Скаршем в центъра на терена и получи първия жълт картон в мача.

30′

БУСАТО! Четвърт час преди почивката домакините създадоха най-доброто си положение. Димитър Митков изведе Карлос Франса сам срещу "армейския" страж, но Бусато отново демонстрира голямата си класа и парира опита на нападателя да прати топката в мрежата му.

22′
"Армейците" се радват на сериозна подкрепа от своите привърженици в квартал "Надежда"

17′

ГОООООООООЛ! 0:1!!! ЛИНДСЕТ! Домакините капитулираха в 17-ата минута на мача. Емануел Шакич даде ювелирен пас към Линдсет в наказателното поле, норвежецът пусна подаване към непокрития Каранга, който стреля, но Жарко Истатков спаси. Топката обаче се върна в краката на Линдсет, който от близка дистанция нямаше как да сбърка и опънза мрежата на "железничарите".

10′

В 10-ата минута Фернандо Каранга се откъсна зад гърба на защитата на Локомотив, навлезе в наказателното поле и върна назад към Марселино Кареасо, който стреля мощно, но Истатков спаси. В крайна сметка се оказа, че №9 в състава на ЦСКА се е намирал в положение на засада.

6′

"Армейците" продължиха да натискат своя домакин и в 7-ата минута изпълниха два последователни корнера, но "железничарите" успяха да се справят акуратно с тези опасности.

Снимка 659287

2′

Не бяха изминали и 30 секунди, когато ЦСКА създаде първото си положение пред вратата на Локомотив. Улаус Скаршем получи топката в наказателното поле и стреля, но Красимир Милошев успя да блокира удара му.

Снимка 659289

1′

77 Ерик Манолков 28 Наско Цеков

Локомотив (София) посреща ЦСКА в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадиона в столичния квартал "Надежда" стартира в 19:00 ч.

ЦСКА се намира на трето място в класирането, докато отборът на Локомотив (София) е на 13-а позиция.

"Червените" нямат право на грешка, ако искат да запазят шансовете си за шампионската титла. Те в момента са в серия от 4 поредни победи, а "железничарите" имат 2 поредни загуби, последната от които дойде срещу Лудогорец с катастрофалното 0:6.

От своя страна в последния кръг ЦСКА разгроми Ботев (Пловдив) с 4:0.

По време на паузата за националните отбори тима на Данило Дончич изигра една контрола, в която загуби от младежкия национален отбор с 0:1.

За "железничарите" се завръщат Красимир Милошев, Симеон Мечев и Ивайло Найденов след изтърпяно наказание.

ЦСКА със сигурност ще бъде без Тобиас Хайнц, а много вероятно е Юрген Матай, Мартин Стойчев и Иван Турицов също да не вземат участие в сблъсъка заради своите травми.

Владимир Вълков ще е ръководител на срещата.