Турнир: Контроли Стадион: гр. Анталия, Турция Зрители:

ЦСКА - Бохемианс 2:1 в контрола

Силен ЦСКА пропусна да разгроми Бохемианс в последната си контрола в Турция

Дюкенс Назон и Матиас Фаетон бяха точни за "армейците"

89′

АСПРИЛЯ! "Армейците" достигнаха до нов шанс в последната минута. Данило Асприля се откъсна от центъра и беше абсолютно сам срещу чешкия страж, но повеждането му на топката беше безобразно и той я подари на вратаря.

86′

СКАРШЕМ! Малко преди последния съдийски сигнал ЦСКА създаде още една прекрасна възможност за гол. Шопов проби по левия фланг и достави перфектен пас за Улаус Скаршем. Норвежецът си спря топката на гърди и нанесе удар от въздуха, но вратарят на Бохемианс спаси.

82′

Бохемианс връща едно попадение! 2:1! ЦСКА все пак допусна попадение в 82-ра минута на двубоя. Козак получи добър пас в наказателното поле и технично прати топката покрай Густаво Бусато.

77′

Нови три промени за "армейците". Асприля, Стойчев и Мено Кох замениха Фаетон, Турицов и Хайнц.

69′

Марселино Кареасо и Джонатан Линдсет отстъпиха местата си на Амос Юга и Станислав Шопов.

68′

Бохемианс достигна до първото си по-сериозно положение в 67-ма минута, когато Вион не успя да изчисти добре топката и я подари на нападател на чешкия отбор. Последва удар към вратата, но Бусато демонстрира обичайната си класа и опази "армейската" врата от попадение.

Снимка 651982

Източник: startphoto.bg

65′

Още една промяна в състава на ЦСКА. Густаво Бусато замени Евтимов.

58′

Капитанът на ЦСКА Юрген Матай отстъпи мястото си на Енес Махмутович.

Снимка 651971

57′

В 57-ата минута футболистите на ЦСКА пропуснаха нови две възможности. Първо Линдсет излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше спасен, а секунди по-късно и Хайнц стреля опасно, но на милиметри от целта.

Снимка 651970

53′

ХЕТТРИК ОТ ПРОПУСКИ НА НАЗОН! Само минута по-късно ЦСКА достигна до нов шанс. Дюкенс Назон финтира двама бранители на Бохемианс в наказателното поле и опита технично да прехвърли излезлия напред вратар, но само за да види как топката отново минава на сантиметри от гредата.

Снимка 651969

52′

ГООЛ! ФАЕТОН! Малко след подновяването на играта се случи логичното и ЦСКА удвои аванаса си. Юрген Матай даде поредния си ювелирен дълъг пас и намери Фаетон малко пред наказателното поле. Националът на Гваделупе напредна с топката и с левачката опъна мрежата на чехите за втори път.

46′

Ел Маестро не предприе никакви рокади на почивката. ЦСКА продължава мача със същия състав.

Снимка 651986

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ПОЧИВКА! ЦСКА изигра може би най-силното си полувреме в Турция и "армейците" могат само да съжаляват, че преднината им не е по-убедителна.

38′

НАЗОН! Малко преди почивката ЦСКА пропусна нова възможност да удвои преднината си. Юрген Матай подаде прекрасно към Турицов на десния фланг, а българският национал веднага центрира към Назон. №9 в състава на "червените" стреля с левия крак от малкото наказателно поле, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

25′

Принудителна смяна в състава на ЦСКА. Емануел Шакич изпита някакви болки и на негово място се появи Улаус Скаршем.

20′

Фернандо Каранга наблюдава внимателно изявите на новите си съотборници. Бразилският нападател най-вероятно няма да може да вземе участие в днешната контрола, тъй като не е в оптимално физическо състояние.

Снимка 651963

13′

НАЗОН! В 13-та минута голмайсторът на ЦСКА Дюкенс Назон имаше прекрасна възможност да отбележи втори гол. Нападателят на "червените" притисна защитник на Бохемианс и му открадна топката около центъра на терена. Дюкенс напредна с нея и излезе сам срещу вратаря на чешкия отбор, но този път победител излезе стражът, който се хвърли в краката на Назон и улови кълбото.

Снимка 651974

9′

ГООЛ! 1:0!! НАЗОН! Минутата беше 9-та и №9 в състава на "армейците" откри резултата. Матиас Фаетон изведе Дюкенс Назон сам срещу вратаря. Хаитянинът хладнокръвно финтира стража на чехите и прати топката в мрежата.

4′

В 4-та минута чехите организираха добра атака по левия фланг и последва остро центриране по земя в полето на ЦСКА. Капитанът на "армейците" Юрген Матай обаче се намеси хладнокръвно и предотврати опасността. Малко след това Бохемианс изпълни корнер, а Димитър Евтимов боксира топката в гърба на Матай и тя се върна във вратата на "червените", но главният рефер правилно забеляза, че срещу вратаря на ЦСКА е имало нарушение.

1′