Отборът на ФК ЦСКА 1948 постигна втори пореден успех под ръководството на новия си треньор Николай Панайотов. Тази вечер възпитаниците му спечелиха с 2:0 като гост на Славия в последния двубой от 7-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения паднаха през първото полувреме след грешки в отбраната на домакините.

Славия - ФК ЦСКА 1948 0:2, развой на срещата по минути

Мачът е от 20:30 часа

Бирсент Карагарен откри в 13-ата минута, а в 31-ата Руни Ева удвои с дебютния си гол за ФК ЦСКА 1948. След почивката гостите успокоиха играта, а Славия имаше две възможности за гол, но те не бяха реализирани от Галин Иванов и Роберто Райчев.

ФК ЦСКА 1948 събра 13 точки и измести Берое от третото място. Славия пък е 14-и с едва 4. Бъдещето на треньора Хосе Мари Бакеро изглежда още по-неясно след тази загуба. Феновете на Славия призоваха за "Оставка", а на трибуните беше и бившият треньор на тима Златомир Загорчич, чието име привържениците започнаха да скандират.

Като цяло гостите не оставиха съмнения за превъзходството си и притиснаха съперника от началните минути.

Първото положение обаче беше за Славия. В 12-ата минута удар с глава на Виктор Генев беше спасен от национал Даниел Наумов.

По-малко от 60 секунди след това Педриньо отправи силен шут, вратарят Николай Кръстев отби топката в гредата, но при добавката Бирсент Карагарен откри резултата в полза на гостите.

В 17-ата минута Педриньо стреля от пряк свободен удар, но Николай Кръстев парира топката. Последва и неуспешен опит за гол на Рууни Ева.

След точно половин час игра Педриньо шутира, Кръстев не успя да се справи с положението и топката достигна до Рууни Ева, който я прати в мрежата за 0:2 с първото си попадение за ЦСКА 1948.

В 35-ата минута за пореден път се получи разбъркване в наказателното поле на Славия и Ивайло Чочев се оказа на голова позиция, но този път стражът на "белите" се намеси решително.

Точно преди почивката част от публиката на Славия се обърна с гръб към терена, като се чуха скандирания "всички вън".

През второто полувреме Мартин Георгиев влезе като резерва и направи повторен дебют за домакините след една година, изкарана в академията на Барселона.

В 50-ата минута Николай Кръстев изби шут на Никола Илиев.

В 66-ата минута Даниел Наумов парира удар на Галин Иванов, а десет минути преди рая на редовното време Георги Русев центрира от фаул, но ударът с глава на Ивайло Чочев беше спасен от Кръстев.

В самия край на двубоя влезлият като резерва Роберто Райчев беше близо до реализиране на попадение във вратата на ФК ЦСКА 1948, което щеше да направи финалните минути безкрайно интересни, но това не се случи.