ФК ЦСКА и Ботев (Враца) поделиха точките в сблъсък от от 27-ия кръг на efbet Лига, завършил 0:0.

Така възпитаниците на Николай продължават да нямат победа през 2024 година, което ги отрежда на седмата позиция с 38 точки, докато момчетата на Христо Янев са предпоследни с едва 18 пункта.

Въпреки минималния превес на домакините в притежанието на топката, през първото полувреме врачани съумяха първи да застрашат вратата на съперника. В 29-та минута Клери Сербер излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Петър Маринов.

Снимка 659857

Източник: startphoto.bg

ФК ЦСКА 1948 също пропусна нелоша възможност да открие резултата. В 36-та минута "червените" осъществиха добра атака, когато Симеон Василев центрира в наказателното поле, където Емил Ценов нанесе неточен изстрел с глава. Последва опит на Евгений Сердюк да се разпише от далечна дистанция, ала Федерико Рубио се справи.

През второто полувреме двата отбора действаха предпазливо, като в 76-та минута гостите пропиляха страхотен шанс да поведат чрез Мартин Смоленски, който от границата на наказателното поле стреля встрани от вратата.

В края на срещата Антонио Вутов за малко да се превърне в герой за своя отбор. Плеймейкърът отправи снаряд от фаул, рикоширал в десния страничен стълб.

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Враца) 0:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 14:30 часа