Арда постигна важна победа с 2:1 като домакин над Ботев (Пловдив) в мач от плейофите за седмата позиция в Първа лига. Домакините осъществиха пълен обрат в срещата, след като Уме Емануел изведе "канарчетата" напред в резултата в 32-ата минута, но с попадение на резервата Борис Тютюков и автогол на защитника на пловдивчани Йонас Тамм, отборът воден от Николай Киров се поздрави с успеха.

В началните минути на срещата головите ситуации пред двете врати липсваха. Първото по-интересно полежение бе в 11-ата минута, когато Самуел Акере пусна към Мартин Секулич, но Анатолий Господинов се намеси при изстрел на хърватина.

Докато беше с 10 човека на терена заради контузия на Самуел Акере, Ботев Пловдив поведе в резултата. В 32-ата минута Принц Окезие сбърка и позволи на Уме Емануел да поеме топката и да преодолее излезлия да го посрещне Анатолий Господинов. Милен Стоев опита да изчисти от голлинията, но неуспешно.

Две минути след това Душан Керкез трябваше да направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Самуел Акере влезе Кристиан Нвачукву.

В началото на втората част Окезие отново сбърка, но Кристиан Нвачукву пропусна да се разпише във вратата на Арда.

В 64-ата минута минута влезлите като резерви за Арда Тонислав Йорданов и Борис Тютюков помогнаха на домакините да се върнат в мача. Йорданов центрира, а Тютюков с глава прати топката във вратата на Матвей Игонен.

В 77-ата минута Анатолий Господинов се намеси решаващо при изстрел отблизо на Етоо. Пет минути след това Ботев имаше още един шанс, но Борислав Цонев изчисти топката пред погледа на Димитър Папазов.

Пет минути преди края на двубоя Арда обърна резултата в своя полза. След центриране от корнер Пламен Крачунов продължи топката, която се удари в Йонас Там и влетя в мрежата на Игонен за 2:1.

След тази победа отборът воден от Николай Киров заема деветата позиция с 44 точки. ФК ЦСКА 1948 е седми с 45 точки, а Ботев остава осми със същия актив. Десетият Славия има 40.

Арда - Ботев (Пловдив) 2:1 (Развой на срещата по минути)