Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

Ерик Сорга отстъпи мястото си на Велев.

90′

Четири минути добавено време.

87′

Дион имаше добър шанс да изравни. Играчът на Локо получи подаване отляво, но прати топката над вратата.

83′

Петър Витанов бе заменен от Петър Андреев.

81′

Нареси бе заменен от Шоу.

80′

Насименто претендира за фаул пред наказателното поле, но Чинков отново подмина ситуацията, въпреки яростните претенции на Петев.

78′

Дузпа за Лудогорец! Не! Кайо Видал навлезе в наказателното поле, Кристиан Пинеда закъсня и го фаулира. Първоначално реферът Волен Чинков отсъди дузпа в полза на Лудогорец. Арбитърът обаче бе уведомен от асистентите на ВАР системата, че трябва да прегледа ситуацията на монитора. След бърза проверка, той промени решението си и показа жълт картон на Кайо Видал за симулация.

74′

Бернард Текпетей е заменен от Рай Насименто.

67′

Миналогодишните шампиони пробват по всякакъв начин да сложат край на интригата. Десният краен защитник Аслак Фон Витри нанесе мощен изстрел, париран от стража Илко Пиргов.

Снимка 618349

Източник: startphoto.bg

63′

Кристиан Пинеда влиза на мястото на Георги Каракашев.

57′

Тодор Неделев е заменен от Спас Делев.

48′

Шанс за Лудогорец! Разградчани имаха отлична възможност да удвоят аванса си, тъй като ганаецът Бърнард Текпетей надбяга цялата защита на пловдивчани, взаимодейства с Игор Тиаго, който недоумяващо не съумя да отбележи на празна врата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Бившата звезда на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наказа вечния съперник на "канарчетата"! Атакуващият полузащитник получи подаване на границата на наказателното поле, матира с лекота защитата на "смърфовете", след което нямаше проблем да се разпише.

33′
Снимка 618339

23′

Пропуски! Съставът на Ивайло Петев определно започна да действа по-активно във фаза атака и създаде две опасни положения. Халфът Гоставо Нонато опита с атрактивно изпълнение от сериозна дистанция да се разпише. Игор Тиаго пък за пореден път се озова на добра позиция, ала противников защитник съумя да го спре.

15′

Владеене на топката: Лудогорец: 69%, Локомотив: 31%.

10′

Гол за Лудогорец! Не! Радостта на Кайо Видал се оказа мимолетна, тъй като левият краен бранител е бил в положение на засада при попадението на отбора в зелено.

5′

Домакините наложиха натиск над опонента си и още в първите минути на двубоя можеха да излязат напред в резултата. Нападателят Игор Тиаго бе изведен на стрелкова, след като преодоля бранител, за да нанесе удар, спасен с глава от вратаря Илко Пиргов. В следващата атака, "орлите" реализираха, но попадението беше отменено заради засада.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1. Серджио Роб Падт (в) 1. Илко Пиргов (в)
Ивайло Петев Александър Томаш
12. Симон Слуга (в) 81. Кристиан Томов (в)
90. Спас Делев

Лудогорец и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в сблъсък от 31-ия кръг на еfbet Лига. Разградчани се нуждаят от победа, за да продължат водачеството си в първенството.

"Орлите" се намират в изключителна форма, след като начело на тима застана Ивайло Петев. В последните пет кръга шампионите имат пет победи, в които допуснаха едва две попадения. В 30-ия кръг Лудогорец надигра с 2:0 Ботев в Пловдив. Към това трябва да добавим и класирането на финала за Купата на България.

Локо (Пд) без шестима основни футболисти за мача с Лудогорец

Пиер Зебли, Денислав Александров, Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Милош Петрович и Джовани Бариани са аут

"Зелените" се намират на първото място във временното класиране с актив от 74 точки.

От друга страна "смърфовете" също изглеждат във все по-добра форма. Това се видя и в последния кръг, в който отборът победи Левски с 1:0 на "Лаута". Този резултат доближи играчите на Александър Томаш до четвъртото място, като разликата със "сините" е четири точки.

Десподов пропуска следващия мач на Лудогорец, но ще бъде на линия за сблъсъка с ЦСКА

Наказан е

В директните сблъсъци през този сезон видяхме победа на Лудогорец с 2:0 над Локомотив в Разград, както и още един успех с 3:2 в Пловдив.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Димо Вълчев и Мирослав Симеонов. С ВАР ще се занимава Георги Димитров и Диян Вълков. Работата на реферите зорко ще следи Николай Петров.

Дяков: Този сезон ЦСКА е много сериозен отбор, но всичко зависи от нас