Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 367

Лудогорец - Локомотив (София) 6:0 в мач от efbet Лига

Софийският Локомотив катастрофира тежко в Разград

Стражът на гостите с тежка контузия

88′

6:0! Фон Фитри! Малко преди края на редовното време домакините стигнаха и до шесто попадение. Аслак Фон Витри получи топката малко пред наказателното поле и с техничен удар по земя опъна мрежата на Локомотив за пореден път.

75′
Снимка 657635

Източник: startphoto.bg

70′

В 70-ата минута Квадво Дуа си помисли, че е оформил своя хеттрик, но страничният съдия вдигна високо своя флаг за засада и попадението беше отменено.

Снимка 657634

58′

5:0! Руан Круз! В 58-ата минута домакините отново се разписаха. Фон Витри центрира отдясно, Пьотровски отклони с глава към Руан Круз и бразилецът нямаше как да сгреши от близка дистанция.

53′

ГОЛ! Дуа е точен от бялата точка - 4:0! Швейцарецът стреля точно в центъра на вратата и отбеляза втория си гол в мача.

49′

Александър Любенов все пак дойде в съзнание, но нямаше как да продължи двубоя и на негово място влезе Жарко Истатков. Вратарят беше изнесен на носилка под аплодисментите на малкото зрители в Разград.

Снимка 657637

48′

ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Малко след подновяването на играта домакините получиха дузпа. В 48-ата минута Квадво Дуа беше изведен и тръгна да заобикаля Александър Любенов. Вратарят на гостите се хвърли към топката, но Дуа с коляно го удари изключително неприятно в главата. Вратарят изпадна в кратко безсъзнание с разкървавена глава, а реферът Давидов отсъди дузпа за "орлите".

Снимка 657639

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

43′

ГОЛ! 3:0! ТЕКПЕТЕЙ! В 43-ата минута Лудогорец окончателно предреши изхода от двубоя. Квадво Дуа получи пас от дълбочина, навлезе в наказателното поле и върна назад към Текпетей, който с удар от границата на наказателното поле направи резултата 3:0!

38′

ГОЛ! 2:0!! Чочев! Малко преди паузата домакините все пак стигнаха до второ попадение. Текпетей достави пас към Дуа в наказателното поле, а авторът на първото попадение хитро отклони към Ивайло Чочев, който хладнокръвно прехвърли Любенов и опъна мрежата зад гърба му за втори път.

30′

Домакините продължават настоятелно да търсят второ попадение, с което до голяма степен да си решат мача, но до момента защитата на Локомотив удържа набезите им.

19′

ГРЕДА! В 19-та минута разградчани пропуснаха отличен шанс да удвоят аванса си. Рик Джонатан центрира в наказателното поле, а там Сонко Сундберг свали с глава към Текпетей, който стреля от 2 метра, но нацели напречната греда.

Снимка 657618

6′

Диого Тешейра също беше декориран в жълто.

5′

Селсо Рапосо получи първия жълт картон в мача.

2′

Домакините успяха да се сдобият с аванас след само 80 секунди игра. Опитният защитник на Локомотив Красимир Станоев сгреши при изнасянето на топката, тя попадна в Руан Круз, който изведе Квадво Дуа на стрелкова позиция, а швейцарецът стреля точно за 1:0!

1′

90 Спас Делев 27 Стилян Ванков

Отборите на Лудогорец и Локомотив (София) се изправят един срещу друг в късния съботен двубой от efbet Лига. Той е с начален час 17:45.

Преди началото на срещата "орлите" са на върха в класирането с актив от 54 точки, докато "железничарите" се намират на 12-а позиция с 25 точки.

Отборът на Георги Дерменджиев записа шест поредни шампионатни победи и в Разград искат да продължат добрата си серия. Шампионите отпаднаха от евротурнирите и вече вниманието им е насочено към вътрешното първенство, където целта им е поредна титла.

Балъков заменя Данило Дончич начело на Локомотив (София)?

Ето подробности

Столичани редуват силни и слаби игри. От началото на пролетния полусезон тимът, воден от Данило Дончич, записа две победи и две загуби. Неубедителното представяне разклати стола на треньора и вече се заговори, че легендата Красимир Балъков може да го наследи начело на Локо (София).

Домакините ще бъдат без Тодор Неделев, който ще отсъства от терените през следващия месец. Халфът е с частично разкъсване на дългия аддуктор на левия крак след последния двубой срещу Ботев на "Колежа", спечелен от разградчани с 2:0

Проблемите в лагера на Локомотив са по-сериозни. Дончич няма да може да разчита на трима от основните си футболисти, тъй като те изтърпяват наказание - Красимир Милошев, Симеон Мечев и Ивайло Найденов.

Първият сблъсък между днешните съперници по-рано през сезона завърши с успех за Лудогорец с 3:1.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Даниел Ников и Никифор Велков. С ВАР ще се занимават Ивайло Стоянов и Димитър Димитров. Работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.