Локомотив (Пловдив) постигна драматична победа като гост над ЦСКА с 2:1 в среща от 27-ия кръг на efbet Лига. С гол в 93-та минута Кристиян Пешов се превърна в герой за "смърфовете".

По този начин "червените" остават на втората позиция с 57 точки, докато "смърфовете" са на пето място с 50 пункта.

Днешната потресаваща продукция на "армейците" отприщи гнева на привържениците, които поискаха оставката на наставника Ел Маестро.

ЦСКА - Локомотив (Пловдив) 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Въпреки незачетеното попадение в началото на двубоя, възпитаниците на Александър Томаш пропуснаха добра възможност да открият резултата, когато десният краен бранител Оливер Камдем проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на столичани, след което стреля, предизвиквайки Густаво Бусато да избие топката в ъглов удар.

Снимка 659729

Източник: startphoto.bg

"Смърфовете" се чувстваха все по-уверени на националния стадион "Васил Левски" и отново застрашиха вратата на Густаво Бусато. В 23-та миунта за пореден път Оливер Камдем опита с удар от сериозна дистанция да се разпише, но бразилецът се отличи с качествена намеса.

Отговорът на домакините обаче не закъсня. Три минути по-късно Тибо Вион реши да се пробва от далечно разстояние да матира вратаря Кристиан Домов, който изпита колебание при спасяването си.

Снимка 659728

Импулсът в домакинските редици продължи, след като двама от футболистите на "армейците" Фернандо Каранга и Матиас Фаетон осъществиха прекрасна комбинация, при която французинът се измъкна от отбраната на пловдивчани, за да отправи удар покрай вратата на Кристиян Томов.

Съставът от Пловдив можеше много да съжалява, че не водеше в мача през първото полувреме. В 35-та минута защитата на ЦСКА не бе правилно подредена при центиране от ъглов удар, в което топката достигна до Мартин Петков, а нападателят от непосредствена близост нацели горната греда.

Снимка 659723

С оглед посредственото поведение на "армейците", черно-белите заслужено поведоха в сблъсъка. В 60-та минута капитанът на гостите Димитър Илиев намери Бабакар Дион, крилото преодоля червената отбрана, взаимодейства с Мичи Мбала, a той с лекота направи Бусато безпомощен.

Макар да се затрудняваха в създаването на положения, в73-та минута "армейците" съумяха да възстановят паритета. Плеймейкърът Тобиас Хайнц отправи великолепно центриране към Данило Асприля, чийто удар с глава разпъна мрежата на Кристиан Томов.

Снимка 659736

Последва вдъхновение сред футболистите в черно. Появилият се през второто полувреме Тобиас Хайнц безспорно оказа благоприятно влияние върху играта на ЦСКА, извеждайки нападателя Фернандо Каранга сам срещу вратаря, ала таранът стреля в обсега на Кристиан Томов.

Вратарят на ЦСКА доказа защо дълги години е незаменим титуляр под рамката на вратата на столичния гранд. В 84-та минутаДимитър Илиев центрира коварно в малкото наказателно поле, Ивайло Иванов отигра топката с глава, принуждавайки Бусато да демонстрира класата си.

На фона на храброто представяне на гостите, те достигнаха до трите точки в добавеното време. Тогава десният краен защитник Кристиян Пешов излезе очи в очи с Густаво Бусато и с прецизно изпълнение вкара за 2:1.