ЦСКА победи Левски със 102:85 в дербито от третия кръг на мъжкото баскетболно първенство и се изкачи на второ място в класирането. Възпитаниците на Якоб Гино са с пълен актив, като изостават от лидера Лукойл Академик само по точкова разлика. Поражението е първо за Левски за сезона и тимът на Любомир Минчев падна на пето място в подреждането.

Срещата бе изключително равностойна през първото полувреме като равенство в резултата се получи общо седем пъти, а отборите смениха водачеството девет пъти. Решаващо за победата на "червените" се оказа много успешната им стрелба от зоната на трите точки, като те вкараха от нея 12 пъти срещу само 5 за съперника.

Момчетата на Любомир Минчев само в първите минути играха добре в защита, а след това позволиха на противника да вкарва лесни кошове.След първите 10 минути ЦСКА водеше с 25:22, а за реплика към съдията треньорът на "сините" получи техническо нарушение.

С тройка на Ростислав Диков през втората част Левски поведе с 39:35, но до почивката "червените" отново си върнаха водачеството - 50:46. Възпитаниците на Якоб Гино пречупиха съперника си в третата част, когато поведоха с 12 точки - 63:51.

След две поредни тройки на Брадли Трейна в началото на последната четвърт домакините увеличиха аванса си на 16 точки и това окончателно предреши дербито. Малко по-късно бе регистрирана и най-голямата разлика в двубоя от 19 точки в полза на "армейците".

В последните пет минути за по пет лични нарушения от Левски излязоха Славейков и Веселинов, а от ЦСКА - Томас и Даниелсън. Резервата Трейна бе най-резултатен за победителите с 28 точки, от които 8 тройки. За Левски най-полезни бяха Николай Върбанов и резервата Златин Георгиев с по 19 точки.

Ямбол постигна трета поредна победа в третия кръг на  баскетболното първенство, след като се наложи над Спартак Евроинс МВР с 62:57 в оспорван и нервен мач.

Двата отбора показаха добра игра в защита, но бяха неубедителни при стрелбата. Фаворитът Ямбол водеше през цялото време, но не успя да вземе саванс от повече от 7-8 точки. Въпреки усилията си за обрат в след почивката Спартак достигна само до почетна загуба с 5 точки разлика и остана без успех от началото на сезона. След мача и от двата лагера изказаха недоволство от съдиите Марин Механджиев, Александър Чобанов и Николай Петров.

Шампионът Лукойл-Адакемик съкруши Рилски спортист с 37 точки разлика. С най-голям принос за успеха на гостите бе македонският национал Ристе Стефанов, реализирал 25 точки, включително шест тройки. Лукойл е лидер в шампионата без загуба от началото на сезона.

Черно море постигна  третата си поредна победа от началото на сезона в мъжкото баскетболно първенство. С подчертано по-комбинативна и сработена игра гостите от Варна достигнаха до успеха без особени затруднения. При Дунав имаше много пропуски, дори при изпълнение на наказателните удари.