Отборът на Спартак (Плевен) победи като гост Рилски спортист със 77:71 и изравни резултата в 1/2-финалната серия между двата отбора в НБЛ на 1:1 победи. Така "синьо-белите" записаха първа победа като гости на "скиорите" в Самоков след 14 години пауза.

Двата състава изиграха равностойна първа част в Самоков, преминала с поделено надмощие, а след 10 минути домакините имаха аванс от 22:21. Последва по-добра втора четвърт за Рилски спортист, който в един момент увеличи разликата до 8 точки, а на почивката водеше със 37:33.

Спартак (Плевен) пое инициатавата след паузата и дръпна с 9 точки в средата на третата част при 48:39, оформени с два точни наказателни удара на Джулиен Люис. Гостите задържаха водачеството до края на периода, когато резултатът бе 60:53 в тяхна полза.

В последната четвърт опитите на самоковци да скъсят дистанцията не бяха достатъчни, а Спартак се откъсна с повече от 12 точки след тройка на Родни Първис при оставащи четири минути и половина в мача. 22 секунди преди края Рилски спортист намали до 4 точки пасива си след тройка на Алекс Симеонов за 71:75, а от наказателната линия Брйънт Томас фиксира крайното 77:71 за гостите от Плевен.

Макар да направиха повече грешки в двубоя (17-14), баскетболистите на Спартак имаха превъзходство в борбата под коша (46-34).

Най-резултатни за победителите бяха Родни Първис и Джулиен Люис, които реализираха по 17 точки, а Брайънт Томас завърши с 14 точки и 4 борби. Талиб Занна допринесе за успеха с 11 точки и 6 борби.

За Рилски спортист Алън Арнет се отличи с 18 точки и 8 борби, Чавдар Костов добави 13 точки и 3 борби, а Алекс Симеонов - 10 точки и 4 борби.

Следващият двубой от серията между двата отбора ще бъде на 12 май от 19:00 часа в зала "Балканстрой" в Плевен.

Силно второ полувреме осигури успеха на Рилски спортист срещу Спартак (Плевен) в първата среща от полуфиналите