Отборът на Рилски спортист постигна четвърта победа в последните си пет мача в НБЛ, след като надигра  Миньор 2015 (Перник) с 97:70.

Двубоят, който се проведе в залата на ЦСКА започна много равеностойно, като перничани спечелиха и първия период с 20:18.

Рилецо отново се събуди малко късно, но започна да обръща нещата във втората четвърт, след серия от 11-3.

Любомир Киров завъртя 10 баскетболисти в игра през първото полувреме в опит да намери своя ритъм гостуващият тим.

С много агресия и в двете фази на играта обаче Миньор парираше всеки опит на самоковци да вземат по-сериозна преднина.

Рилски спечели втората четвърт, а с това и полувремето, с 43:38, но все още страдаше от слабото начало.

След подновяването на играта вече се получи разлика - за първи път двуцифрена при 51:41 за Рилски.

В първите четири минути от полувремето Миньор успя да отбележи две тройки, за да не позвори да се стигне до откъсване.

Лъчезар Тошков и Данило Арнитович собственоръчно държаха домакините в мача, но все пак Рилецо използва опита си за двуцифрена разлика и след три части - 57:69.

Гостите стигнаха до най-голямото си предимство от 14 точки, но след това три минути не успяха да отбележат, за да се успокоят.

Така продължиха нещата и до края на двубоя, в който Миньор не се отказа от битката, но вече нямаха сили да променят изхода на събитията.

В заключителните няколко минути стана и по-солидната разлика, за убедителното 97:70.

26 точки дойдоха за Рилецо от наказателната линия, а тимът направи и почти двойно повече асистенции.

По 19 точки за победителите реализираха Чавдар Костов и Джо Лоусън, а 16 вкара Алекс Симеонов.

За Миньор Георги Кендеров записа 15 точки, а с по 13 срещата завършиха Тошков и Арнитович.