Рилски спортист победи шампиона Балкан (Ботевград) с 69:64  в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 10 точки след първата част и с 12 на почивката - 39:27. В средата на третата четвърт баскетболистите от Рилски спортист записаха аванс от 21 точки при 52:31. В последната част гостите се хвърлиха на щурм, спечелиха с 27:15, но не успяха да стигнат до обрат и играчите от Самоков триумфираха с 69:64.

Алекс Симеонов беше най-полезен за успеха с 12 точки и 5 борби,а по 9 точки добавиха Александър Янев, Васил Попов и Майкълин Скот.

За Балкан Михаил Гавазов завърши с 16 точки и 6 борби. Димитър Димитров се отчете с 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев записа 13 точки и 9 борби.

В следващия кръг на 13 януари Рилски спортист ще гостува на Берое (Стара Загора), докато Балкан ще играе със Спартак (Плевен).

Отборът от Самоков заема трето място в класирането с 10 победи и 5 загуби, докато е пети с баланс 8-7.

Двубоят беше дебют за новия старши треньор шампионите Небойша Кнежевич.

Утре е "вечното дерби" между ЦСКА и Левски.