Новак Джокович продължи убийствената си серия в края на сезона. Макар и не много лесно той победи в Париж местната звезда Гаел Монфис с 6:2, 5:7, 7:6 във финала на "Мастърс" турнира във френската столица. Така сърбинът записа пета титла от 10 финала през тази година. Той прибира 450 хиляди евро от наградния фонд и 1000 точки за световната ранглиста. Монфис пък изигра своя първи финал на турнир от най-висока категория и пропусна да стане четвъртият французин, триумфирал с отличието.

Първият сет мина безметежно за сърбина. Той проби съперника си и поведе с 4:1. Оттам нямаше проблеми и затвори частта с 6:2.

Вторият сет продължи в същия дух. Джоко поведе с 3:0, но Монфис от някъде намери сили и взриви публиката като изравни за 3:3. В крайна сметка черната перла успя да изкопчи тази част със 7:5. Затова спомогнаха цели 21 непредизвикани грешки на световния номер 3, който изведнъж изгуби ритъма си.

Третата част започна по познатия сценарий. Джокович набързо проби на два пъти и поведе с 4:2. Нов спад в играта му даде шанс на Монфис да се върне в мача - 4:4. Следващите геймове бяха доста драматични като умората у двамата ясно личеше. В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Джокович показа много умна и разнообразна игра, направи мини-пробив за 4:2 точки и след това нямаше проблеми да затвори мача.

Малко факти за звездния сезон на Ноле:

- Джокович взе пета титла за сезона. Само Анди Мъри има 1 повече от него.
- Спечели 5 от 10 финала през тази година.
- Има 16 титли от 27 финала изобщо.
- Спечели 75 мача през сезона при 18 загуби. 51 победи от тях са на хард кортове!